Atranka į Nacionalinį dailyraščio konkursą „Rašom! 2012“ artėja į pabaigą

Publikuota: 2012 m. sausio 17 d. antradienis

Nacionalinio Vinco Kudirkos dailyraščio konkurso „Rašom!“ organizatoriai ragina suskubti norinčius susirungti dėl dailiausios rašysenos titulo. Vertinimo komisija dailyraščiu perrašytų tekstų laukia iki vasario 10 d. Į antrus metus iš eilės organizuojamo konkurso pašto dėžutę dailyraščiai nuo pernai gruodžio 1 d. plūsta iš visos Lietuvos.

Konkurse kviečiami dalyvauti visi norintys ugdyti estetiško, aiškaus ir taisyklingo rašymo įgūdžius bei išbandyti savo rankų miklumą didžiausiame šalies dailyraščio konkurse. „Rašom!“ dalyviai turi plunksnakočiu mėlynu rašalu kuo dailiau išraityti šių metų konkursui parinktus tekstus ir iki vasario 10 d. išsiųsti adresu Lietuvių kalbos institutui (P. Vileišio g. 5, LT–10308 Vilnius, Lietuva). Tekstus galima rasti renginio organizatorių – instituto ir raštinės reikmenų bendrovės „Biuro pasaulis“ – tinklalapiuose www.lki.lt ir www.biuropasaulis.lt.

Konkurso dalyviai varžosi trijose amžiaus grupėse: 3–6 klasių moksleiviai, 7–12 klasių moksleiviai ir suaugusieji. Po atrankos 10 geriausių kiekvienos dalyvių grupės darbų autoriai pateks į konkurso finalą, kuris kovo 7 d. vyks Vilniuje. Jo metu bus išrinkti kiekvienos grupės nugalėtojai bei originaliausio darbo autorius.

„Rašom!“ komisiją sudaro Lietuvių kalbos instituto specialistai bei įvairių švietimo įstaigų pedagogai. Vertindami darbus jie atsižvelgs į teksto išsidėstymą, rašto aiškumą, tolygumą bei estetiką. Konkurso organizatoriai perspėja, kad perrašinėdami tekstus būtumėte itin atidūs – darbai su klaidomis nebus vertinami.

„Rašom!“ nugalėtojai bei originaliausio darbo autorius bus apdovanoti keltų bendrovės TALLINK kruizu Ryga–Stokholmas–Ryga 4 asmenims, o į Latvijos sostinę nugalėtojus nuveš kompanijos „Lux Express“ autobusai. Visi finalo dalyviai bus apdovanoti rašymo priemonėmis „Parker“ bei saldumynais.

Nacionalinį dailyraščio konkursą globoja Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.



Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »