Aukštosioms mokykloms – finansinė parama kviestis tarptautinio lygio dėstytojus iš užsienio

Publikuota: 2012 m. balandžio 4 d. trečiadienis

Lietuvos valstybinės aukštosios mokyklos skatinamos aktyviai dalyvauti tarptautinėje protų apykaitoje ir kviestis aukštos kvalifikacijos dėstytojus iš užsienio. Švietimo ir mokslo ministerija skirs lėšų užsieniečių dėstytojų vizitams. Ministras Gintaras Steponavičius patvirtino finansinės paramos teikimo tvarką.

„Tikimės, kad ši nauja finansavimo iniciatyva bus papildomas impulsas aukštosioms mokykloms kviestis aukščiausios kategorijos dėstytojus iš užsienio, perimti jų patirtį, aktyviai bendradarbiauti su užsienio aukštosiomis mokyklomis, taps paskata aktyviai įsijungti į tarptautinius mokslo ir studijų procesus ir idėjų mainus“, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.

Finansuojami užsienio dėstytojų vizitai galės trukti nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Kviestiniams profesoriams numatyta parama sieks iki 3250 litų (25 BSI – bazinių socialinių išmokų dydžio), docentams – iki 1560 litų (12 BSI), lektoriams ir asistentams, turintiems mokslo (meno) daktaro laipsnį – iki 780 (6 BSI) per savaitę. Paramos lėšomis bus galima apmokėti kelionę, dienpinigius, apgyvendinimo bei kitas išlaidas. Norėdama pretenduoti į valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turės kofinansuoti – jos skiriamos lėšos sudarys ne mažiau kaip 30 procentų visos sumos. Parama galės būti skiriama jau dėstantiems ar tik planuojantiems atvykti dėstytojams.

Skiriant lėšas konkurso būdu bus atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.

Pirmąjį konkursą dėl paramos užsieniečiams dėstytojams skyrimo Švietimo ir mokslo ministerija paskelbs artimiausiu laiku. Kiti konkursai bus skelbiami reguliariai du kartus per metus – birželio ir gruodžio mėnesiais.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »