Aviatorių konferencijoje pristatytas vien saulės energija varomas lėktuvas

Publikuota: 2014 m. spalio 23 d. ketvirtadienis

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) pristatyta pasaulį nustebinusi inovacija – vien saulės energija varomas vienvietis orlaivis. Šiuo metu atliekami paskutinieji bandymai prieš jo kelionę aplink pasaulį ateinantį pavasarį. Tai bus pirmas kartas, kai aplink pasaulį bus skrendama vien tik saulės energija varomu orlaiviu.

„Solar Impulse“ projektą VGTU Antano Gustaičio aviacijos institute vykusiame tarptautiniame seminare „Aeronautikos tyrimai ir studijos 2014“ pristatė vienas iš orlaivio kūrėjų – aviacijos inžinierius Hannes Ross. Po prototipo bandymų patobulintas lėktuvas „Solar Impulse 2“, kuriuo bus keliaujama aplink pasaulį, vidutiniškai skris vos 70 kilometrų per valandą greičiu 1 500–8 500 metrų aukštyje. Tokios sąlygos pasirinktos todėl, kad lėktuvas naudotų kuo mažiau energijos pašaliniams reikalams, o taupytų ją skrydžiui.

Itin lengvo iš anglies pluošto pagaminto orlaivio sparnai siekia 72 metrus, o ant jų sumontuota daugiau nei 17 tūkstančių saulės elementų. Tikimasi, kad kelionė aplink pasaulį prasidės jau kitų metų kovą ir truks iki birželio.

„Mokslininkų idėjos tikrai gali pakeisti pasaulį. Tai puikiai įrodo vien saulės energija varomo orlaivio ruošimas kelionei aplink pasaulį. Lietuva taip pat neatsilieka nuo šios pasaulinės tendencijos – šiuo metu aviacijos specialistai bando alternatyvius energijos šaltinius kurdami bepiločius orlaivius“, – sakė VGTU Mokslo prorektorius Antanas Čenys.

11-ame tarptautiniame seminare „Aeronautikos tyrimai ir studijos 2014“ pristatyta ir daugiau naujausių bei aktualiausių aviacijos srities idėjų: žvilgsniu valdomi aviacijos prietaisai bei mažieji lėktuvai, alternatyvių energijos šaltinių bei šiltųjų oro srovių naudojimas bepiločių orlaivių skrydžiuose, dirbtiniai palydovai. Seminare dalyvavo daugiau nei 60 mokslininkų ir doktorantūros bei magistrantūros studentų iš 14 pasaulio šalių. Jie dalijosi savo pastebėjimais bei tyrimais įvairiose srityse – orlaivių projektavime, aviacijos specialistų mokyme, mokslo ir verslo bendradarbiavime, aviacijos saugoje ir kt.

Tarptautinį aviatorių seminarą kas dvejus metus organizuoja penki universitetai – VGTU, Rygos technikos universitetas, Tartu aviacijos kolegija, Brno technologijų universitetas bei Varšuvos technologijos universitetas.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »