Baigėsi Vaikų finansinio švietimo savaitė

Publikuota: 2015 m. kovo 17 d. antradienis

Antrąkart Lietuvoje minimą Vaikų finansinio švietimo savaitę vainikavo Lietuvos banke vykęs moksleivių kūrybinio konkurso „Mano kišenpinigių istorija“ nugalėtojų apdovanojimas. Konkurse savo kišenpinigių istorijas, naudodami skirtingas kūrybines priemones, papasakojo daugiau kaip 200 mokinių iš 65 Lietuvos mokyklų.

„Pirmoji savarankiška pažintis su pinigų pasauliu dažniausiai prasideda būtent nuo kišenpinigių. Į konkursą plaukusios istorijos apie juos nudžiugino, atskleisdamos, kad moksleiviai puikiai – netgi ne prasčiau nei dažnas suaugęs – suvokia finansinio tikslo ir finansinės drausmės svarbą. Todėl šis konkursas, kaip ir kiti Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiai – šauni galimybė visiems kartu su vaikais pasimokyti pagrindinių asmeninių finansų tvarkymo principų“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, sveikindamas prizininkus, jų mokytojus ir artimuosius, susirinkusius Lietuvos banko valdybos salėje Vilniuje.

Kūrybinių darbų vertinimo komisija išrinko po tris geriausius darbus kiekvienoje iš trijų amžiaus grupių. Vertinant darbus buvo atsižvelgiama į kūrybiškumą, originalumą, įdomiai ir savitai perteiktą mintį. Nugalėtojai skelbiami čia. Po apdovanojimų ceremonijos gausus nugalėtojų, jų mokytojų ir atlydėjusių artimųjų būrys Lietuvos banko Pinigų muziejuje turėjo progą atnaujinti žinias apie pinigų istoriją.

Lietuvos banko atstovai šiais metais siekė pagilinti moksleivių žinias apie vis dar naują mūsų šalies valiutą – eurą, daug dėmesio skirdami kitų euro zonos šalių monetoms, eurų banknotų apsaugos priemonėms. Vaikai galėjo pasitikrinti žinias apie naująją Lietuvos valiutą ir praktiškai jas pritaikyti, atlikdami edukacinio pobūdžio žaidimus, testus ir kt.

Vertybinių popierių biržoje NASDAQ OMX Vilnius apsilankę moksleiviai sužinojo, kas yra vertybinių popierių birža ir depozitoriumas, susipažino su pagrindiniais jų veiklos principais ir turėjo galimybę ekrane stebėti prekybą akcijomis realiu laiku.

 

Šiemet, kaip ir pernai, ekspertams ir mokiniams bendrauti padėjo profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“, vienijantis įvairių sričių profesionalus ir mokytojus, kurie padeda jauniems žmonėms atrasti savo karjeros kelią.

 

Vaikų finansinio švietimo savaitė Lietuvoje minima Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos. Organizacija propaguoja jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjas ir siekia, kad baigę vidurinę mokyklą vaikai mokėtų tvarkyti savo finansus ir žinotų, kaip išmintingai elgtis su pinigais. Šiuo metu judėjimas vienija daugiau kaip 1 000 organizacijų iš įvairių šalių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »