Baigėsi Vaikų finansinio švietimo savaitė

Publikuota: 2015 m. kovo 17 d. antradienis

Antrąkart Lietuvoje minimą Vaikų finansinio švietimo savaitę vainikavo Lietuvos banke vykęs moksleivių kūrybinio konkurso „Mano kišenpinigių istorija“ nugalėtojų apdovanojimas. Konkurse savo kišenpinigių istorijas, naudodami skirtingas kūrybines priemones, papasakojo daugiau kaip 200 mokinių iš 65 Lietuvos mokyklų.

„Pirmoji savarankiška pažintis su pinigų pasauliu dažniausiai prasideda būtent nuo kišenpinigių. Į konkursą plaukusios istorijos apie juos nudžiugino, atskleisdamos, kad moksleiviai puikiai – netgi ne prasčiau nei dažnas suaugęs – suvokia finansinio tikslo ir finansinės drausmės svarbą. Todėl šis konkursas, kaip ir kiti Vaikų finansinio švietimo savaitės renginiai – šauni galimybė visiems kartu su vaikais pasimokyti pagrindinių asmeninių finansų tvarkymo principų“, – sakė Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas, sveikindamas prizininkus, jų mokytojus ir artimuosius, susirinkusius Lietuvos banko valdybos salėje Vilniuje.

Kūrybinių darbų vertinimo komisija išrinko po tris geriausius darbus kiekvienoje iš trijų amžiaus grupių. Vertinant darbus buvo atsižvelgiama į kūrybiškumą, originalumą, įdomiai ir savitai perteiktą mintį. Nugalėtojai skelbiami čia. Po apdovanojimų ceremonijos gausus nugalėtojų, jų mokytojų ir atlydėjusių artimųjų būrys Lietuvos banko Pinigų muziejuje turėjo progą atnaujinti žinias apie pinigų istoriją.

Lietuvos banko atstovai šiais metais siekė pagilinti moksleivių žinias apie vis dar naują mūsų šalies valiutą – eurą, daug dėmesio skirdami kitų euro zonos šalių monetoms, eurų banknotų apsaugos priemonėms. Vaikai galėjo pasitikrinti žinias apie naująją Lietuvos valiutą ir praktiškai jas pritaikyti, atlikdami edukacinio pobūdžio žaidimus, testus ir kt.

Vertybinių popierių biržoje NASDAQ OMX Vilnius apsilankę moksleiviai sužinojo, kas yra vertybinių popierių birža ir depozitoriumas, susipažino su pagrindiniais jų veiklos principais ir turėjo galimybę ekrane stebėti prekybą akcijomis realiu laiku.

 

Šiemet, kaip ir pernai, ekspertams ir mokiniams bendrauti padėjo profesinės savanorystės projektas „Kam to reikia?!“, vienijantis įvairių sričių profesionalus ir mokytojus, kurie padeda jauniems žmonėms atrasti savo karjeros kelią.

 

Vaikų finansinio švietimo savaitė Lietuvoje minima Lietuvos bankui prisijungus prie Tarptautinės vaikų ir jaunimo finansų organizacijos. Organizacija propaguoja jaunimo finansinio raštingumo didinimo idėjas ir siekia, kad baigę vidurinę mokyklą vaikai mokėtų tvarkyti savo finansus ir žinotų, kaip išmintingai elgtis su pinigais. Šiuo metu judėjimas vienija daugiau kaip 1 000 organizacijų iš įvairių šalių.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »