Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Publikuota: 2017 m. birželio 14 d. trečiadienis

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. „Skaitymo iššūkis“ – tai žaismingos varžytuvės, vyksiančios iki rugpjūčio pabaigos. Jose dalyvauti kviečiami ne tik didžiųjų miestų, bet ir rajonų, miestelių bei kaimų skaitytojai. Dalyviams paskatinti ir nugalėtojams apdovanoti numatyta per 300 specialių prizų, suvenyrų ir dovanėlių. „Skaitymo iššūkio“ eiga, rezultatais ir gražiausiomis akimirkomis dalijamasi „Facebook“ paskyroje „Vasara su knyga“.

Varžysis skaitytojai ir bibliotekos

Skaitymo iššūkis vyks 3 etapais, dėl nugalėtojų vardo rungtyniaus pavieniai skaitytojai ir bibliotekos.

Nuo birželio 15-os iššūkiui pasirengę skaitytojai registruojasi savo bibliotekoje ir gauna lankstinuką su 10 skaitymo užduočių, kurios pritaikytos įvairaus amžiaus skaitytojams. Pavyzdžiui, reikia perskaityti knygą, pagal kurią sukurtas filmas, kurios pavadinime yra skaičius ir pan. Perskaitę pasirinktą knygą, dalyviai užpildo lankstinuką, bibliotekos darbuotojas patvirtina įrašą lipduku ar antspaudu ir įkelia informaciją į bendrą duomenų bazę. Dalyvio tikslas – kuo greičiau atlikti visas užduotis. Pirmieji 5 kiekvieno rajono ir miesto bibliotekos skaitytojai, sėkmingai įveikę iššūkį, žaidimo pabaigoje skelbiami nugalėtojais ir apdovanojami specialiais prizais.

Varžosi ir bibliotekos. Kiekviename regione nugalėtojomis bus išrinkta po 3 bibliotekas, kurios subūrė daugiau dalyvių, kurių skaitytojai perskaitė daugiau knygų. Šios bibliotekos bus apdovanotos rugsėjo 8 dieną baigiamajame skaitymo festivalio renginyje Vilniuje.

Pasibaigus „Skaitymo iššūkiui“ ir suskaičiavus rezultatus, bus paskelbtas nugalėtojas tarp regionų.

Skaitymas gali tapti nuotykiu

„Skaitymo iššūkis“ organizuojamas siekiant puoselėti 2016-aisiais, Bibliotekų metais, vykdyto projekto „Vasara su knyga“ idėją. Iniciatyva siekiama skatinti visuomenės, ypač vaikų ir jaunimo, susidomėjimą knygomis, dalytis informacija apie vertingą literatūrą bei propaguoti skaitymą kaip laisvalaikio pomėgį.

Kad skaitymas gali tapti patrauklia veikla, linksmu nuotykiu, žaidimu, rodo 2016 metais Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos inicijuoto „Skaitymo iššūkio“ rezultatai: dalyvavo 43 regiono bibliotekos, skaitė 400 skaitytojų, perskaitytos 2 684 knygos, 160 dalyvių įveikė visas užduotis. Pasak organizatorių, ši akcija atkreipė visuomenės dėmesį, jos dalyviai „iš tikrųjų skaitė“ ir skatino kitus žmones įsijungti į žaidimą.

„Organizuodami varžytuves pirmiausia galvojome apie atokiausių Lietuvos rajonų ir kaimų bibliotekas, siekėme suburti kuo daugiau jų skaitytojų, sužadinti darbuotojų kūrybiškumą“, – sakė Inga Liekmanienė, viena iš „Skaitymo iššūkio 2016“ organizatorių. Nuo didžiųjų kultūros centrų nutolusioms bibliotekėlėms tai buvo puiki proga glaudinti ryšius su skaitytojais, galimybė kartu atlikti įvairias kūrybines užduotis, pvz., statyti simbolinį perskaitytų knygų bokštą, organizuoti pasiektų rezultatų sklaidą socialiniuose tinkluose, kitais būdais palaikyti varžybų azartą.

Šiaulių regione vykdytas „Skaitymo iššūkis“ sudomino kitų šalies regionų skaitytojus, todėl šiemet nuspręsta pakartoti šią skaitymo skatinimo akciją visos šalies mastu. 2017 metais „Skaitymo iššūkį“ organizuoja Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Vilniaus apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų biblioteka.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras

     

 


Captcha
 

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »