Britai dalysis patirtimi Lietuvos studijų programose

Publikuota: 2014 m. rugpjūčio 5 d. antradienis

Lietuvoje šiais mokslo metais pirmą kartą siūlomos dvi tarptautinės bakalauro studijų programos, vykdomos kartu su Centrinio Lankašyro universitetu (D. Britanija) – Mados dizainas ir Muzikos produkcija. Dvigubo diplomo programos mūsų šalyje bus rengiamos remiantis britų mokymo modeliais, studentams dėstys Jungtinės Karalystės profesionalai ir profesoriai.

Studijas baigusiems bus įteikti dviejų universitetų diplomai – Vytauto Didžiojo (VDU) ir Centrinio Lankašyro (angl. University of Central Lancashire, UCLan). Naujosiose programose remiamasi struktūruota britų mokymo strategija, studentams dėstys Lietuvos ir D. Britanijos muzikos industrijų specialistai, mados dizaineriai.

„Prieš keletą dešimtmečių britų universitetai pradėjo palaikyti glaudų ryšį su tolimaisiais Azijos kraštais – Kinija, Taivanu. Dabar jie priėmė naują internacionalizacijos iššūkį ir dairosi į artimesnes rinkas – Europos Sąjungos kraštus, turinčius tekstilės gamybos tradicijas“, – užmegztus ryšius su Lietuva paaiškino Centrinio Lankašyro universiteto Meno, dizaino ir atlikimo mokyklos dekanė Glenda Brindle.

Mados dizaino studijos suteiks įgūdžius, reikalingus dizaino kūrimui ir įgyvendinimui: nuo konteksto tyrimų, eskizavimo, projektavimo iki siuvimo, darbų rinkinio (angl. portfolio) kūrimo. Programoje dėstys garsūs Lietuvos mados dizaineriai, sėkmingai vystantys savo verslą ir  bendradarbiaujantys su aprangos įmonėmis šalyje bei svetur.

Tuo tarpu naujoji Muzikos produkcijos studijų programa neapsiribos vien muzikos gamyba – studentai čia mokysis įrašymo, garso dizaino įgūdžių, kompozicijos pagrindų ir kitų su sritimi susijusių dalykų. „Absolventai galės realizuoti save kaip didžėjai arba žmonės, įrašinėjantys garsą, pritaikantys jį vizualinėms byloms. Jie turės pakankamai žinių, kad galėtų kurti garso dizainą žaidimams, audiovizualinei produkcijai, vaizdo klipams, garsą ir muziką filmams“, – sakė VDU Šiuolaikinių menų katedros vedėjas, menininkas doc. dr. Rimantas Plungė.

Muzikos produkcijos studentams paskaitas skaitys muzikos industrijos ekspertai, apdovanojimus pelnę kompozitoriai, prodiuseriai iš D. Britanijos – šalies, kuri visame pasaulyje garsėja giliomis muzikos specialistų rengimo tradicijomis.

Mados dizaino ir Muzikos produkcijos bakalauro studijų trukmė – 3,5 m., jos bus dėstomos anglų kalba. Absolventams bus įteikiami Vytauto Didžiojo universiteto ir Centrinio Lankašyro universiteto bakalauro studijų diplomai. Stojimas į Mados dizaino programą vykdomas per LAMA BPO sistemą, tuo tarpu priėmimas į Muzikos produkcijos programą vyksta Vytauto Didžiojo universitete.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »