Bus apdovanoti mokiniai, dalyvavę tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose, komandų vadovai ir mokytojai

Publikuota: 2014 m. gruodžio 10 d. trečiadienis

Gruodžio 10 dieną 13 val. Prezidentūroje Prezidentė Dalia Grybauskaitė, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis iškilmingai apdovanos mokinius, tarptautinių olimpiadų, konkursų nugalėtojus, jų mokytojus, komandų vadovus.

2014 metais 86 Lietuvos mokiniai dalyvavo 18-oje tarptautinių renginių, kuriuose iškovojo 4 aukso medalius, 15 sidabro medalių ir 12 bronzos medalių. Iš viso 31 asmeninį medalį, taip pat 3 pirmas, 3 antras vietas ir 1 trečiąją vietą. Lietuvos atstovams skirti ir 2 komandiniai sidabro bei 2 komandiniai bronzos medaliai. 

Lietuvos mokiniai sėkmingai pasirodė Varšuvoje įvykusiame ES jaunųjų mokslininkų konkurse: kaunietis Matas Navickas pelnė trečiąją vietą, o Tauragės „Versmės“ gimnazijos gimnazistės Violeta Kalašinskaitė ir Monika Orlovaitė tapo laureatėmis ir laimėjo specialųjį Europos patentų biuro įsteigtą prizą už darbo originalumą.

Lietuvos atstovės puikiai pasirodė Tarptautinėje geografijos olimpiadoje – Vilniaus licėjaus mokinė Agnė Semėnaitė pelnė aukso medalį, Kauno r. Garliavos J. Lukšos gimnazijos gimnazistė Gabrielė Ivanovaitė – sidabro. Tarptautinėje muzikos olimpiadoje Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinė Gintarė Valionytė laimėjo aukso medalį, šioje olimpiadoje mūsų komandos mokiniai taip pat pelnė du sidabro ir bronzos medalį.

Šiemet Vilniuje pirmą kartą buvo surengta Tarptautinė filosofijos olimpiada, kuri Lietuvos mokiniams taip pat buvo dosni – jos laimėtoju ir aukso medalininku tapo Vilniaus licėjaus abiturientas Lukas Jonuška. Mūsų atstovams taip pat atiteko sidabras ir bronza.

Šiais metais Lietuvos mokiniai pirmą kartą dalyvavo Tarptautinėje istorijos olimpiadoje, kurioje Auridas Litvinas iš Kauno universiteto technologijos gimnazijos laimėjo aukso medalį. Iš šios olimpiados taip pat parvežta bronza.

Lietuvos mokiniai kasmet labai gerų rezultatų pasiekia gamtos mokslų olimpiadose. Graikijoje įvykusioje Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje mūsų atstovams atiteko komandiniai sidabro ir bronzos medaliai. Tarptautinėje fizikos olimpiadoje pelnyti keturi sidabro ir vienas bronzos, Tarptautinėje chemijos olimpiadoje Vietname – trys sidabro ir vienas bronzos. Tarptautinėje astronomijos ir astrofizikos olimpiadoje Lietuvos komanda iškovojo komandinius ir vieną asmeninį bronzos medalį. Iš egzotiškame Balyje įvykusios Tarptautinės biologijos olimpiados mokiniai grįžo su trimis sidabro ir vienu bronzos medaliu. 10-ojoje tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje pelnytas komandinis sidabro medalis.

Puikių rezultatų pasiekta Pietų Afrikos Respublikoje įvykusioje matematikos olimpiadoje –mokiniams iš Lietuvos atiteko vienas sidabro ir trys bronzos medaliai bei du pagyrimo raštai, o informatikos olimpiadoje Taivane – du bronzos medaliai.

Prizinės vietos pelnytos tarptautinėse lenkų ir rusų kalbų olimpiadose.

Kai kurie mokiniai pasiekia puikių rezultatų ne vienoje tarptautinėje olimpiadoje. Lukas Jonuška ne tik pelnė auksą filosofijos olimpiadoje, bet ir bronzą matematikos olimpiadoje. Grigiškių „Šviesos“ gimnazijos mokinys Domantas Jadenkus iškovojo bronzos medalius informatikos ir Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadose. Vilniaus licėjaus mokinys Justas Klimavičius taip pat pelnė du apdovanojimus: fizikos olimpiadoje – sidabro medalį, o matematikos – pagyrimo raštą. O Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinys Valentas Brasas buvo apdovanotas komandiniu bronzos medaliu Europos Sąjungos gamtos mokslų olimpiadoje bei komandiniu sidabro medaliu Jaunių gamtos mokslų olimpiadoje.

Mokytojams atpažinti gabius, talentingus mokinius, juos nuosekliai ugdyti padeda „Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programa“, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro įgyvendinamas projektas „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas“.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Inovacijos tapo iškalbinga Lietuvos vizitine kortele JAE

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė oficialaus vizito JAE metu su Dubajaus Emyru ir šalies Premjeru Mohammedu bin Rashidu Al Maktoumu aptarė bendradarbiavimą aukštųjų technologijų, inovacijų, komunikacijų, atsinaujinančiosios energetikos, gyvybės mokslų srityse. skaityti »

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »