Būsimieji IT profesionalai karjerą galės pradėti nuo mokyklos suolo

Publikuota: 2011 m. kovo 9 d. trečiadienis

Šiandien Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija ir „Microsoft Lietuva“ pasirašė sutartį, kuria Lietuvos mokykloms bus suteikta teisė naudotis „DreamSpark“ programos ištekliais. Nuo šiol ne tik aukštosios, bet ir bendrojo lavinimo mokyklos galės nemokamai naudotis profesionalia programine įranga ir turės prieigą prie nuotolinių mokymo kursų.  Pedagogai ir moksleiviai galės savarankiškai kurti ugdymo proceso programas bei distanciniu būdu mokytis programų kūrimo, taip pat sistemų administravimo.

„Pristatydami Lietuvos švietimo sistemai „DreamSpark“ programą  siekiame padėti Lietuvos mokykloms kelti kompetenciją informacinėse technologijose, - sakė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Mindaugas Glodas. – Svarbu, kad mokyklose kuriama programinė įranga būtų aktuali pedagogams bei mokiniams, todėl suteikiame visus reikalingus įrankius tokių programų kūrimui.“

Įsigaliojus naujajam susitarimui, mokyklos gaus prieigą prie  profesionalių programų ir jų dizaino kūrimo įrankių bei galės praktikuotis, kaip sukurtus produktus įkelti į serverius.  Pritrūkus žinių apie siūlomų programų galimybes, „DreamSpark“ vartotojai galės jų pasisemti iš aukščiausio lygio el. mokymo sistemos „Microsoft IT Academy“.

Programų kūrimo subtilybių mokysis virtualioje akademijoje

„Microsoft“ el. mokymosi sistema Lietuvos mokytojams ir mokiniams atvers galimybes naudotis profesionalų vedamomis pamokomis, vadovėliais ir suteiks prieigą prie profesionalių akademinių išteklių MSDNAA ir „TechNet“. Be to, naująją sutartį pasirašiusios Lietuvos mokyklos taip pat įgis „Microsoft IT Student Pass“ leidimą, pagal kurį mokiniai ir pedagogai elektroniniu būdu mokysis „Windows“ ir žiniatinklio programų kūrimo, duomenų bazių programavimo bei „Windows Server“ ir klientų sistemų administravimo.

Kūrybingi moksleiviai ar meninės pakraipos dalykų mokytojai taip pat galės efektyviai panaudoti „DreamSpark“ programos privalumus. „DreamSpark“ siūlo kūrybinį polėkį turintiems moksleiviams ar mokytojams „lankyti“ „.toolbox“ nuotolinius mokymo kursus dizaineriams, kurie kūrinius padės perkelti į virtualią erdvę.

„Džiaugiamės, kad bendradarbiavimas su „Microsoft“ tęsiasi, kad ši bendrovė įsipareigoja ir švietimo reikmėms, – per sutarties pasirašymą sakė Lietuvos švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. – Papildyta bendradarbiavimo sutartis ne tik leis įdiegti naujas technologijas, tai – ir stiprus postūmis kūrybiškumui ugdyti“. 

Įsitikinti, kad sukurtos programos ir dizainas veikia tinkamai, vartotojai galės išbandydami savo kūrinius virtualiose laboratorijose, įdiegtose kiekviename „DreamSpark“ įrankyje.

Nuo programinio kodo iki produkto serveryje  su aukščiausios kokybės programine įranga

Programos „DreamSpark“ suteikiami profesionalūs įrankiai leis mokykloms kurti programas „nuo A iki Z“. Sistemos ištekliai leidžia naudotis tiek programinio kodo rašymo programomis, tiek jų apipavidalinimo įrankiais, ir leidžia net sukurti serverį, kuriame sukurtos programos bus patalpintos. Profesionalūs programinės įrangos kūrimo įrankiai tokie, kaip „Visual Studio 2010 Professional“, „Express Studio 4 Ultimate“ bei „Windows Server 2008 R2 Standard“ užtikrina, kad kuriamos programos atitiktų aukščiausius standartus ir būtų suderinamos su didžiąja dauguma sistemų.

Kovo 9 d. pasirašytas susitarimas tapo Lietuvos Švietimo ir mokslo ministerijos ir „Microsoft Lietuva“ programos „Partneriai mokyme“ dalimi. Susitarimas galios visą programos galiojimo laiką ir juo galės naudotis visos Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »