Būsimiesiems pirmakursiams: kam ir kaip gali būti skiriama studijų stipendija?

Publikuota: 2012 m. birželio 17 d. sekmadienis

Švietimo ir mokslo ministerija, siekdama kuo geriau informuoti stojančiuosius į valstybės nefinansuojamas studijų vietas apie šiemet pirmą kartą skiriamas studijų stipendijas, parengė išsamią informaciją dėl studijų stipendijų skyrimo ir mokėjimo tvarkos. Informacija išsiųsta visoms bendrojo lavinimo, aukštosioms mokykloms, moksleivių bei studentų organizacijoms, kitoms susijusioms institucijoms. Su ja galima susipažinti Švietimo ir mokslo ministerijos svetainėje.

Po bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas įstoję studentai galės gauti ne tik socialines bei skatinamąsias, bet ir studijų stipendijas. Studijų stipendija bus skiriama pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų programų studentams, kurie pagal geriausiai vidurinio ugdymo programą baigusiųjų eilės sudarymo tvarką bus surinkę aukščiausius konkursinius balus, t.y. geriausiems, įstojusiems į valstybės nefinansuojamas studijų vietas. Studijų stipendiją taip pat galės gauti 2012–2013 m. m. į valstybės nefinansuojamas vietas įstoję magistrantai ir doktorantai. Stipendijos dydis metams atitinka norminės vienerių metų studijų kainos dydį. 

Į studijų stipendijas gali pretenduoti stojantieji tiek į valstybines, tiek į nevalstybines aukštąsias mokyklas. Stojant į valstybines aukštąsias mokyklas galima rinktis valstybės finansuojamą studijų vietą arba valstybės nefinansuojamą studijų vietą su studijų stipendija arba valstybės nefinansuojamą studijų vietą be studijų stipendijos. Stojant į nevalstybines aukštąsias mokyklas, galima rinktis valstybės nefinansuojamą studijų vietą su studijų stipendija arba valstybės nefinansuojamą studijų vietą be studijų stipendijos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »