DNR diena VU – lietuvių kilmės paieškos ir ekskursijos po laboratorijas

Publikuota: 2015 m. balandžio 22 d. trečiadienis

Balandžio 24 d., 11.00 val,. Vilniaus universiteto Santariškių klinikose (1 aud., Santariškių g. 2) bus minima DNR diena Lietuvoje. Tai kasmetis tarptautinis genetikos mokslo ir stulbinančių pasiekimų paminėjimas.

Ši genetikams, biologams, medikams ir kitiems mokslininkams svarbi profesinė diena Lietuvoje švenčiama aštuntus metus. Ta proga paskaitą apie lietuvių kilmę ir senovinės DNR tyrimus skaitys VU mokslo reikalų prorektorius akademikas prof. dr. Rimantas Jankauskas.

„Šiandien fundamentiniai ir taikomieji genetikos, molekulinės biologijos ir biotechnologijos tyrimai yra sparčiausiai besivystanti ir besiplečianti mokslo sritis. Geriausi šių sričių, ypač bioinformatikos, specialistai yra vertybė visuose ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio akademiniuose ir privačiuose sektoriuose“, – sako DNR dienos minėjimo Lietuvoje pradininkas akademikas prof. habil. dr. Vaidutis Kučinskas.

Į šventę įsitraukė ir jaunimas. Kasmetinio Europos mokinių rašinių, skirtų DNR dienai paminėti, konkurso nacionaliniame etape mokiniai gvildeno jiems įdomias genetikos mokslo temas. Laimėtojai bus apdovanoti Lietuvos žmogaus genetikos draugijos, VU rektoriaus, VU Medicinos fakulteto dekano, LR švietimo ir mokslo ministerijos, UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ ir UAB „Biotechpharma“ apdovanojimais ir vertingais prizais.

DNR dieną visa visuomenė, o ypač jaunoji karta, skatinama domėtis genetikos mokslo ir praktikos laimėjimais, pabendrauti su iškiliausiais genetikais, dalyvauti ekskursijose ne tik VU Medicinos fakulteto Žmogaus genomo tyrimų centro, bet ir įmonių UAB „Biotechpharma“ ir UAB „Thermo Fisher Scientific Baltics“ laboratorijose.

Pasaulyje šią dieną imta minėti 2003 m., praėjus 50 metų po DNR molekulės struktūros išaiškinimo ir žmogaus genomo sekos nustatymo, sukėlusių tikrą revoliuciją moksle ir reikšmingų pokyčių visų mūsų gyvenimuose. Be to, šiemet sukanka 150 metų, kai genetikos pradininkas G. J. Mendelis paskelbė paveldimumo dėsnius.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »