Darbdaviai labiausiai pasigenda absolventų gebėjimo taikyti žinias

Publikuota: 2014 m. lapkričio 19 d. trečiadienis

Darbdavių ir moksleivių, absolventų lūkesčiai priimant į darbą ir stengiantis įsidarbinti smarkiai skiriasi, rodo apklausa. Be to, darbdaviai labiausiai pasigenda profesines mokyklas, kolegijas, universitetus baigusių jaunuolių gebėjimo taikyti žinias.

„Ko labiausiai pasigendame – gebėjimų taikyti žinias. Mūsų švietimo sistema, ypač mokykloje, pasižymi scholastine savo istorija, kad datų kalimas, formulių kalimas, įvykių žinojimas vertinamas kaip žmogaus pasirengimas gyvenimui. Iš esmės, man atrodo, kad reikia keisti suvokimą, kad reikalingiausias žmogui gyventi šiuolaikiniame pasaulyje yra gebėjimas taikyti žinias“, – per spaudos konferenciją Seime sakė Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Robertas Dargis.

Anot jo, šiuolaikiniame pasaulyje informacijos srautai yra milžiniški, todėl jaunimą reikia išmokyti jais pasinaudoti. „Mes gyvename jūroj informacijos ir turime begalines galimybes jos pasisemti tiek, kiek jos reikia, bet kaip su ja veikti, kaip priimti sprendimus sau naudinga linkme, kaip šiandien paversti žinias šiandien paslaugomis, prekėmis, kurios gali žmogui garantuoti jos paties gyvenimą, jo šeimos gyvenimą, man atrodo, yra tema, apie kurią reikia kalbėti“, – tvirtino R. Dargis.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis atkreipė dėmesį, kad labai skiriasi darbdavių ir mokslus baigiančių jaunuolių įsivaizdavimas, kas yra svarbu norint įsidarbinti.

Seime tarptautinėje konferencijoje „Lietuvos švietimo sistema: ar pateisinami visuomenės ir verslo lūkesčiai?“ dalyvavęs ministras pristatė tyrimą apie skirtingą darbdavių ir jaunimo požiūrį.

Anot tyrimo, tik 27 proc. darbdavių mano, kad aukštoji mokykla tinkamai paruošia darbo rinkai, o tarp jaunimo tokio požiūrio laikosi 58 procentai. Tik ketvirtadalis darbdavių teigia, kad aukštojo mokslo diplomas garantuoja didesnes pajamas, tačiau taip mano 41 proc. absolventų, 60 proc. bakalaurantų ir 64 proc. moksleivių.

Paklausti, ar įsidarbinant svarbu, kokiais pažymiais baigė mokslus, teigiamai atsakė vos 22 proc. darbdavių ir 74 proc. moksleivių.

Apklausos duomenimis, darbdaviai labiausiai – 84 proc. – pasigenda absolventų gebėjimo priimti sprendimus, 77 proc. – mąstyti analitiškai. „Darbdavių ir jaunimo įsivaizdavimas, kur reikia eiti per švietimo sistemą, kokias grandis, kad gautum darbą, įsitvirtintum darbo rinkoje, turėtum gerą atlyginimą gerokai skiriasi“, – sakė D. Pavalkis.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »