Didžiausias dėmesys skiriamas biomedicinai, fiziniams ir technologijos mokslams

Publikuota: 2013 m. kovo 14 d. ketvirtadienis

Šiemet į valstybės finansuojamas studijų vietas bus priimti 4623 magistrantai ir 489 doktorantai, o pedagogo kvalifikaciją biudžeto lėšomis galės įgyti 28 turintieji aukštojo mokslo diplomą. Vyriausybė patvirtino 2013 m. priėmimo į antrosios pakopos, laipsnio nesuteikiančias pedagogines ir doktorantūros studijas skaičius.

Planuojant valstybės finansavimą pagal ūkio poreikius, lyginant su pernai didinamas biomedicinos ir mažinamas socialinių mokslų studijų vietų skaičius magistrantūroje. Studijų vietos aukštosioms mokykloms paskirstomos atsižvelgiant į jų mokslinės veiklos rezultatus ir tyrimų prioritetus bei galimybes rengti konkrečios srities specialistus.

Skirstant valstybės finansavimą specialus dėmesys šiemet skiriamas biomedicinos, fiziniams ir technologijos mokslams. Priėmimui į magistrantūrą technologijos mokslams numatyta 1398 valstybės finansuojamos studijų vietos, biomedicinos mokslams – 542, fiziniams mokslas – 459, socialiniams mokslams – 1520, humanitariniams mokslams – 407, meno studijoms – 297 valstybės finansuojamos magistrantūros vietos.

Priėmimui į doktorantūrą biomedicinos ir technologijos mokslams skiriama po 93 valstybės finansuojamas studijų vietas. Fiziniams mokslams atiteks 83, socialiniams mokslams – 134, humanitariniams mokslams numatyta 54, žemės ūkiui – 20, meno studijoms – 12 valstybės finansuojamų doktorantūros vietų.

Skirstant biudžeto lėšas siekiama, kad valstybės finansuojamų vietų skaičius nemažėtų lyginant su ankstesniais metais, kai magistrantūros ir doktorantūros studijoms buvo pasitelktos ES struktūrinių fondų lėšos. Lyginant su praėjusiais metais priėmimo skaičiai kinta nedaug – 2012 m. iš viso buvo finansuojamos 4771 magistrantūros ir 503 doktorantūros studijų vietos.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »