Duris atvėrė moderni Vilniaus universiteto biblioteka

Publikuota: 2013 m. vasario 6 d. trečiadienis

Vasario 6 d. atidaryta nauja Vilniaus universiteto biblioteka – Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras. Atidaryme dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, kiti garbingi svečiai.

Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras yra „Saulėtekio“ slėnio dalis, vienas iš didžiausių užbaigtų Lietuvoje kuriamų mokslo, studijų ir verslo slėnių projektų.

„Svajonė, brandinta ilgus metus Vilniaus universitete, šiandien tampa tikrove visai Lietuvai. Išskirtinės architektūros, vienas geriausių pastarųjų metų Lietuvos projektų tarsi įkūnija veržimąsi į ateitį – per mokslą, studijas, technologijas, grindžiamas informacija, intelektu ir gyva dvasia. Tikiu, kad pradedantis veiklą Nacionalinis mokslinės komunikacijos centras taps rimtu partneriu Saulėtekyje kuriamiems mokslo, studijų ir verslo slėnio projektams“, – sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Ministras naujajai moderniai atviros prieigos bibliotekai linkėjo ilgaamžiškumo, klestėjimo ir pasaulinės šlovės.

Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras įsikūręs Saulėtekio mokslo, studijų ir verslo slėnyje. Lankytojai čia ras ne tik didžiulius informacijos išteklius, bet ir darbui pritaikytą aplinką: individualaus ir grupinio darbo vietas, atviras skaityklas ir erdves mokslinėms konferencijoms, poilsio saleles pokalbiui prie kavos puodelio bei žaidimų kambarį vaikams. Centras veiks ištisą parą septynias dienas per savaitę ir bus prieinamas visiems lankytojams.

Moderni biblioteka pastatyta pasinaudojant ES struktūrinių fondų lėšomis, iš viso statyba kainavo apie 100 mln. litų. Centre bus apie 2 mln. spaudinių ir beveik 700 darbo vietų lankytojams.

Lietuvoje kuriami penki integruoti mokslo, studijų ir verslo slėniai – „Santara“ ir „Saulėtekis“ Vilniuje, „Santaka“ ir „Nemunas“ Kaune bei „Jūrinis“ Klaipėdoje. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamų ES struktūrinių fondų 14 slėnių investicinių projektų skirta apie 1 mlrd. Lt., tiek pat buvo numatyta skirti per Ūkio ministerijos administruojamas priemones.

Įgyvendintuose slėnių projektuose jau bendradarbiauja mokslas ir verslas, kuriamos inovacijos. Slėniuose telkiama naujausia mokslinė įranga, atliekami šiuolaikiniai įvairių sričių moksliniai tyrimai – biomedicinos ir biotechnologijos, medžiagų mokslo, fizikinių ir cheminių technologijų, inžinerijos ir informacinių technologijų, gamtos išteklių ir žemės ūkio

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »