Duris atvėrė moderni Vilniaus universiteto biblioteka

Publikuota: 2013 m. vasario 6 d. trečiadienis

Vasario 6 d. atidaryta nauja Vilniaus universiteto biblioteka – Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras. Atidaryme dalyvavo Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, kiti garbingi svečiai.

Nacionalinis atviros prieigos mokslinės komunikacijos ir informacijos centras yra „Saulėtekio“ slėnio dalis, vienas iš didžiausių užbaigtų Lietuvoje kuriamų mokslo, studijų ir verslo slėnių projektų.

„Svajonė, brandinta ilgus metus Vilniaus universitete, šiandien tampa tikrove visai Lietuvai. Išskirtinės architektūros, vienas geriausių pastarųjų metų Lietuvos projektų tarsi įkūnija veržimąsi į ateitį – per mokslą, studijas, technologijas, grindžiamas informacija, intelektu ir gyva dvasia. Tikiu, kad pradedantis veiklą Nacionalinis mokslinės komunikacijos centras taps rimtu partneriu Saulėtekyje kuriamiems mokslo, studijų ir verslo slėnio projektams“, – sakė švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis.

Ministras naujajai moderniai atviros prieigos bibliotekai linkėjo ilgaamžiškumo, klestėjimo ir pasaulinės šlovės.

Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras įsikūręs Saulėtekio mokslo, studijų ir verslo slėnyje. Lankytojai čia ras ne tik didžiulius informacijos išteklius, bet ir darbui pritaikytą aplinką: individualaus ir grupinio darbo vietas, atviras skaityklas ir erdves mokslinėms konferencijoms, poilsio saleles pokalbiui prie kavos puodelio bei žaidimų kambarį vaikams. Centras veiks ištisą parą septynias dienas per savaitę ir bus prieinamas visiems lankytojams.

Moderni biblioteka pastatyta pasinaudojant ES struktūrinių fondų lėšomis, iš viso statyba kainavo apie 100 mln. litų. Centre bus apie 2 mln. spaudinių ir beveik 700 darbo vietų lankytojams.

Lietuvoje kuriami penki integruoti mokslo, studijų ir verslo slėniai – „Santara“ ir „Saulėtekis“ Vilniuje, „Santaka“ ir „Nemunas“ Kaune bei „Jūrinis“ Klaipėdoje. Iš Švietimo ir mokslo ministerijos administruojamų ES struktūrinių fondų 14 slėnių investicinių projektų skirta apie 1 mlrd. Lt., tiek pat buvo numatyta skirti per Ūkio ministerijos administruojamas priemones.

Įgyvendintuose slėnių projektuose jau bendradarbiauja mokslas ir verslas, kuriamos inovacijos. Slėniuose telkiama naujausia mokslinė įranga, atliekami šiuolaikiniai įvairių sričių moksliniai tyrimai – biomedicinos ir biotechnologijos, medžiagų mokslo, fizikinių ir cheminių technologijų, inžinerijos ir informacinių technologijų, gamtos išteklių ir žemės ūkio

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »