Edukologijos universitetas ir Vytauto Didžiojo universitetas ketina susijungti iki metų pabaigos

Publikuota: 2017 m. sausio 6 d. penktadienis

Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Lietuvos edukologijos universitetas (LEU) tikisi susijungti iki 2017 metų pabaigos. Apie tai pranešė ketvirtadienį pas Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį apsilankę abiejų universitetų atstovai lydimi VDU Tarybos Pirmininko Prezidento Valdo Adamkaus.

„Ši iniciatyva kyla iš pačių universitetų. Siekis paruošti aukštos kvalifikacijos mokytojus Lietuvai yra sveikintinas“, – sako parlamento vadovas V. Pranckietis.

Pasak jo, šis universitetų sprendimas yra tikslingas, nes palies visą šalies švietimo sistemą – aukštos kvalifikacijos mokytojai bus rengiami naudojant pažangiausių Europos Sąjungos šalių pavyzdžius. Susijungus universitetams bus ruošiami ne tik magistro laipsnį įgausiantys pedagogai, bet ir planuojama vykdyti mokytojų kvalifikacijos kėlimo funkciją. Seimo Pirmininkas sako, jog šių universitetų susijungimas turėjo įvykti daug anksčiau, nes šalyje jau trūksta aukštos kvalifikacijos mokytojų.

Susitikime taip pat kalbėta apie tai, kad Lietuvoje aukštasis mokslas turi būti nemokamas. Tai bus pasiekta įvertinus specialybių ir studentų poreikį valstybei.

Ketvirtadienio popietę Seimo Pirmininkas susitiko su Vytauto Didžiojo universiteto tarybos pirmininku Prezidentu Valdu Adamkumi, Vytauto Didžiojo universiteto rektoriumi Juozu Augučiu, Lietuvos edukologijos universiteto tarybos pirmininku Henriku Juškevičiumi, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku Eugenijumi Jovaiša.

Vytauto Didžiojo universitetas – pirmoji nepriklausomos Lietuvos aukštoji mokykla, įkurta Kaune 1922 m., tam tikrais istoriniais laikotarpiais vadinta Lietuvos universitetu, Kauno universitetu. Lietuvos edukologijos universiteto steigėjas yra Lietuvos Respublikos Seimas. LEU yra seniausia tradicinė pedagogus rengianti Lietuvos Respublikos aukštoji mokykla, įsteigta 1935 m. pagal Lietuvos Respublikos Prezidento Antano Smetonos paskelbtą Pedagoginių institutų įstatymą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »