„Erasmus+“ studijos Honkonge – tai jau realu

Publikuota: 2015 m. rugpjūčio 6 d. ketvirtadienis

Nuo 2015 m. Lietuvos aukštosios mokyklos gali vykdyti mobilumo veiklas su beveik viso pasaulio šalių aukštosiomis mokyklomis. Be „Erasmus+“ programoje jau dalyvaujančių 28 ES šalių, taip pat Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino, Turkijos ir Makedonijos, į programą šalių Partnerių statusu įsitraukia Vakarų Balkanų šalys, Rytų partnerystės šalys, Rusijos Federacija, Pietų Viduržemio šalys, Azijos šalys, Centrinės Azijos šalys, Lotynų Amerikos šalys, Industrinės Azijos šalys, Pietų Afrikos Respublika, JAV ir Kanada.

2015 m. konkursui studentų ir dėstytojų mobilumui ir iš Partnerinių šalių paraiškas pateikė 30 Lietuvos aukštųjų mokyklų. Ekspertai teigiamai įvertino ir pasiūlė finansuoti 25 mobilumo projektus.

Lietuvos aukštosioms mokykloms mobilumo projektams vykdyti su šalimis Partnerėmis 2015 m. yra skirta 1 615 064 eurai. Planuojama, kad vykdant mobilumo projektus išvykti ar atvykti studijoms, dėstymo ar mokymosi vizitams turės galimybę 608 mobilumo dalyviai iš Lietuvos ir šalių Partnerių. Lietuvos aukštųjų mokyklų biudžeto poreikis mobilumo projektų paraiškose Lietuvai skirtą biudžetą viršijo daugiau nei 7 kartus (11 933 491 euras). Pagal biudžetą išvykti ar atvykti studijoms, dėstymo ar mokymosi vizitams turės galimybę 608 mobilumo dalyviai iš Lietuvos ar šalių Partnerių.

Nauja tarptautinio mobilumo kryptis nesumažina galimybių studentams išvykti dalinėms studijoms ES šalyse. Europos komisija 2015 metais Lietuvai skiria 8 milijonus eurų tarptautinio mobilumo ES šalyse vykdymui.

Lietuvos aukštųjų mokyklų pateiktose paraiškose populiariausios naujos mobilumo kryptys: industrines Azijos ir Okeanijos šalys (Australija, Brunėjus, Honkongas, Japonija, Korėja, Makao, Naujoji Zelandija, Singapūras, Taivanas), JAV ir Kanada, Centrinės Azijos regionas (Kazachstanas, Kirgizija, Tadžikistanas, Turkmėnija, Uzbekistanas), bei Rytų partnerystės šalys.

Švietimo mainų paramos fondo, administruojančio „Erasmus+“ programos švietimo sritį Lietuvoje direktoriaus pavaduotoja Gražina Kaklauskienė teigia, kad nauja veikla dar labiau padidins programos patrauklumą. Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai itin aktyviai naudojasi „Erasmus+“ programos galimybėmis. „Kiekvienais metais studijuoti išvyksta apie 3500 studentų. Daugiausiai studentų važiuoja į Vokietiją, Ispaniją, Portugaliją, bei Daniją. Žinoma, nemažai studentų priimame ir iš svetur - daugiau nei 2300 studentų. Lietuva kaip dalinių studijų šalis yra tarp Turkijos, Ispanijos, Prancūzijos studentų“, sako ji.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »