„Euro lygoje“ rungiasi tūkstančiai Lietuvos mokinių

Publikuota: 2014 m. spalio 23 d. ketvirtadienis

Sėkmingai prasidėjo pirmasis nacionalinio projekto „Euro lyga“ etapas, kurio metu sprendžiamas elektroninis „Euro testas“. Atsakinėdami į su būsimąja valiuta susijusius klausimus ir besivaržydami dėl galimybės patekti į kitą konkurso etapą dalyvauja moksleiviai iš 469 Lietuvos mokyklų.

Nacionalinį konkursą „Euro lyga“ inicijavo Finansų bei Švietimo ir mokslo ministerijos, norėdamos paskatinti moksleivius domėtis euro įvedimu Lietuvoje bei supažindinti su praktiniais šio proceso aspektais. Konkurse dalyvaujantys mokiniai gali ne tik pasitikrinti savo žinias apie būsimą Lietuvos valiutą, bet ir laimėti įvairiausių prizų – pradedant euro simbolika papuoštais suvenyrais, diplomais ir baigiant MP3 grotuvais, elektroninėmis skaityklėmis, multifukciniais stalo žaidimais mokykloms.

Iš trijų etapų susidedančiame žaidime dalyvauja 5–8 ir 9–12 klasių moksleiviai, kurie varžosi dviejose amžiaus grupėse.

„Euro testas“ sprendžiamas penkias dienas – nuo pirmadienio iki penktadienio įskaitytinai. Vos per pirmąsias dvi valandas testą išsprendė 800 mokinių, o nuo pirmadienio iki trečiadienio pietų – net 10 590 mokinių. Toks didelis moksleivių aktyvumas rodo, kad jie net tik turi sukaupę reikiamų žinių bagažą, bet ir nusiteikę rimtai varžytis.

Didžiausiu aktyvumu dalyvaujant projekte pasižymi Vilniaus (89 mokyklos), Kauno (69), Klaipėdos (68), Šiaulių (56 mokyklos), Panevėžio (48 mokyklos), Tauragės (28 mokyklos) apskritys. Konkurse taip pat dalyvauja profesinės bei specialiųjų poreikių turinčių mokinių mokymo įstaigos.

Geriausiai pirmajame etape pasirodžiusios mokyklos pateks į antrąjį etapą kur vyks vadinamosios protų kovose apskričių centruose. Moksleiviams bus pateikiami klausimai, į kuriuos jie turės atsakyti. Antrajame etape gruodžio mėnesį susirungs 100 komandų iš visos Lietuvos.

Trečiasis – nacionalinis – „Euro lygos“ etapas vyks šalies sostinėje 2015 m. sausį. Dešimt geriausių abiejų amžiaus grupių komandų iš kiekvieno regiono bus pakviestos atvykti į Vilnių, kur dalyvaus žaidimo finale.

Šaltinis: euro.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »