Europa sieks išsaugoti kalbų įvairovę

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 26 d. penktadienis

Kaip ir kiekvienais metais rugsėjo 26-ąją Europoje švenčiame kalbų dieną, tačiau šiemet ji ypatinga, nes senasis žemynas atsigręžė į savo kalbų įvairovę ir kaip įmanydamas stengiasi ją išsaugoti ateities kartoms. Šiam tikslui pasiekti rudenį startuoja naujas internetinis projektas „Lingvo.info“, kuris žada tapti viena inovatyviausių iš šiuo metu siūlomų lingvistinių platformų.

 

Viena iš pagrindinių Europos Sąjungos idėjų yra ta, kad žmones vienija jų skirtumai, o tai geriausiai atsispindi pažvelgus į senojo žemyno valstybių kalbas. Deja, daugelis iš mūsų nemokame ir negalime suprasti greta esančių kaimynų kalbos, nekalbant apie kitoje žemyno pusėje gyvenančius europiečius. Visgi, visi gėrimės romantika dvelkiančiomis prancūzų ir italų kalbos dainomis ar stebimės ypač ilgais vokiškais sudurtiniais žodžiais kaip kad „Donaudampfschiffahrtselektrizitätenhauptbetriebswerk­bauunterbeamtengesellschaft“.

„Europos kalbų paveldas yra labai turtingas, tai – tikras lobis kalbomis besidomintiems žmonėms. Mes turime labai daug lingvistinių fenomenų, egzistuojančių tarp artimiausių kaimynų, pavyzdžiui, Slovakų kalboje yra trys giminės, o kaimyninėje Vengrijoje – nei vienos! Kaip tik šiuos kalbų niuansus ir įvairovę suprantamai ir paprastai mes norime atskleisti naujame internetiniame projekte „Lingvo.info“, – pasakoja Maja Tišljar, rudenį startuosiančio projekto koordinatorė.

Tam, kad sukurtų inovatyvią ir patrauklią internetinę platformą, bendram darbui susivienijo lingvistikos specialistai iš visos Europos. Internetinė svetainė startuos 17 skirtingų kalbų, tačiau vėliau ją papildys ir likusios žemyno kalbos.

Internetinės svetainės lankytojai „lingvo.info“ ras Europos kalbų aprašymus, įdomius faktus, kalbų istoriją. Taip pat čia bus galima mokytis kalbų bei surasti specifinę informaciją, kuri aktuali ne tik laisvalaikiu besidomintiems kalbomis, bet ir šios srities specialistams. Jauniesiems svetainės lankytojams kalbų žavesį atskleis interaktyvus lingvistinis žaidimas „Lingvomania”.

Projekto organizatorių teigimu, vienas svarbiausių „Lingvo.info“ aspektų yra tai, kad visa informacija bus pateikiama skirtingomis Europos kalbomis, todėl ji pasieks daug platesnę ir įvairesnę auditoriją.

„Iš savo patirties matome, kad internete yra tikrai sudėtinga surasti patikimos ir įdomios informacijos apie Europos Sąjungos kalbas, ypač jei mokame kalbėti ir skaityti tik gimtąja kalba. Tada tampame labai apriboti, net izoliuoti ir negalime suprasti kitų kalbų, pažinti kaimyninių šalių kultūros. „Lingvo.info“ išspręs šią problemą, kuri ypač aktuali vyresnio amžiaus žmonėms, nemokantiems anglų kalbos“, – tikina Rusų kultūros centro Lietuvoje vadovė Nadežda Petrauskienė.

„Lingvo.info“ projektas vienija 9 partnerius iš 7 Europos valstybių: Lietuvos, Vokietijos, Belgijos, Slovakijos, Lenkijos, Danijos ir Slovėnijos. Bendras daugiataučių kalbos specialistų darbas leidžia į kalbas pažvelgti daug giliau, atskleisti jas iš skirtingų kultūrinių perspektyvų, parodyti jų įvairovę, o svarbiausia – pažinti jas visomis Europos kalbomis.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »