Finansinio raštingumo žinių išbandymui ryžosi daugiau nei 150 komandų

Publikuota: 2012 m. lapkričio 1 d. ketvirtadienis

Tradicinėje Finansinio raštingumo olimpiadoje jėgas išbandyti panoro daugiau kaip 150 komandų iš visos Lietuvos. Olimpiadoje beveik vienodai aktyviai registravosi ir miestų, ir regionų mokyklų komandos. Pirmojo etapo metu dalyviai varžėsi atlikdami keturias interaktyvias užduotis – misijas, kuriose demonstravo savo teorines ir praktines žinias. Sėkmingai įveikė misijas ir į kitą etapą pateko 122 komandos.

Pirmuose dviejuose Olimpiados etapuose komandos rungiasi žaisdamos naują edukacinį žaidimą „Misija: Pinigai“. Šį žaidimą sudaro aštuonios misijos, kurių kiekviena – tai sumodeliuota finansinė situacija, kurios metu žaidėjai turi priimti sprendimus, atsakinėti į klausimus, įveikti užduotis – taip padėdami misijų herojams įgyvendinti savo svajonę. Atlikdami misijas moksleiviai skatinami nepasiduoti – nepavykus atsakyti į sudėtingus klausimus, pateikiamos kiek lengvesnės užduotys.

„Olimpiada organizuojama siekiant ugdyti mokinių finansinį raštingumą. Aktyvus mokyklų dalyvavimas patvirtina, kad asmeninių finansų valdymas yra aktualus ir Lietuvos moksleiviams, o naujas edukacinis žaidimas skatina vaikus dar labiau domėtis. Pagrindinis Olimpiados tikslas – ne tik laimėti, bet ir pasisemti naudingos patirties bei žinių“, – sako „Danske“ banko Socialinės veiklos ir aptarnavimo kokybės skyriaus vadovė Gerimanta Stankutė.

Pasak G. Stankutės, komandos kaip ir praėjusiais metais stebina ir džiugina savo aktyvumu bei žingeidumu, tad antras ir trečias etapas tikrai suteiks dar daugiau olimpinės dvasios ir geros nuotaikos. „Dalyvavimas Olimpiadoje taip pat skatina ir bendruomeniškumą bei dalijimąsi žiniomis. Komandos, kartu atlikdamos gyvenimiškas situacijas primenančias užduotis, ne tik gilina žinias, bet ir ugdo bendradarbiavimo, įsiklausymo, sprendimo ieškojimo įgūdžius“, – pasakoja G. Stankutė.

Tyrimai rodo, kad vaikams augant jų finansinis raštingumas didėja. 13 – 15 m. vaikai rečiau tariasi su tėvais, kadangi patys nusprendžia, kur išleisti pinigus. Todėl labai svarbu, kad vaikas kaip galima anksčiau susipažintų su finansinio raštingumo pagrindais ir savo finansinius sprendimus priimtų apgalvotai.

Antrasis Finansinio raštingumo olimpiados etapas vyks iki lapkričio 11 d. Jo metu komandos atliks sudėtingesnes žaidimo „Misija: Pinigai“ užduotis ir tęs kovą dėl pagrindinių prizų. Šiais metais trečios vietos nugalėtojai laimės 1000 litų, antros – 2000 litų, o pirmos – 3000 litų klasės svajonei įgyvendinti.

Finansinio raštingumo olimpiadą 2012 organizuoja „Danske“ bankas kartu su partneriais: Lietuvos banku, Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos edukologijos universitetu. Visą informaciją apie Olimpiadą galima rasti www.fro.lt.

10 – 15 metų moksleivių finansinio raštingumo tyrimą „Danske“ banko užsakymu šių metų rugsėjo mėn. atliko tyrimų bendrovė SIC. Tyrimo metu buvo apklausti 446 moksleiviai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »