Finansinio raštingumo žinių išbandymui ryžosi daugiau nei 150 komandų

Publikuota: 2012 m. lapkričio 1 d. ketvirtadienis

Tradicinėje Finansinio raštingumo olimpiadoje jėgas išbandyti panoro daugiau kaip 150 komandų iš visos Lietuvos. Olimpiadoje beveik vienodai aktyviai registravosi ir miestų, ir regionų mokyklų komandos. Pirmojo etapo metu dalyviai varžėsi atlikdami keturias interaktyvias užduotis – misijas, kuriose demonstravo savo teorines ir praktines žinias. Sėkmingai įveikė misijas ir į kitą etapą pateko 122 komandos.

Pirmuose dviejuose Olimpiados etapuose komandos rungiasi žaisdamos naują edukacinį žaidimą „Misija: Pinigai“. Šį žaidimą sudaro aštuonios misijos, kurių kiekviena – tai sumodeliuota finansinė situacija, kurios metu žaidėjai turi priimti sprendimus, atsakinėti į klausimus, įveikti užduotis – taip padėdami misijų herojams įgyvendinti savo svajonę. Atlikdami misijas moksleiviai skatinami nepasiduoti – nepavykus atsakyti į sudėtingus klausimus, pateikiamos kiek lengvesnės užduotys.

„Olimpiada organizuojama siekiant ugdyti mokinių finansinį raštingumą. Aktyvus mokyklų dalyvavimas patvirtina, kad asmeninių finansų valdymas yra aktualus ir Lietuvos moksleiviams, o naujas edukacinis žaidimas skatina vaikus dar labiau domėtis. Pagrindinis Olimpiados tikslas – ne tik laimėti, bet ir pasisemti naudingos patirties bei žinių“, – sako „Danske“ banko Socialinės veiklos ir aptarnavimo kokybės skyriaus vadovė Gerimanta Stankutė.

Pasak G. Stankutės, komandos kaip ir praėjusiais metais stebina ir džiugina savo aktyvumu bei žingeidumu, tad antras ir trečias etapas tikrai suteiks dar daugiau olimpinės dvasios ir geros nuotaikos. „Dalyvavimas Olimpiadoje taip pat skatina ir bendruomeniškumą bei dalijimąsi žiniomis. Komandos, kartu atlikdamos gyvenimiškas situacijas primenančias užduotis, ne tik gilina žinias, bet ir ugdo bendradarbiavimo, įsiklausymo, sprendimo ieškojimo įgūdžius“, – pasakoja G. Stankutė.

Tyrimai rodo, kad vaikams augant jų finansinis raštingumas didėja. 13 – 15 m. vaikai rečiau tariasi su tėvais, kadangi patys nusprendžia, kur išleisti pinigus. Todėl labai svarbu, kad vaikas kaip galima anksčiau susipažintų su finansinio raštingumo pagrindais ir savo finansinius sprendimus priimtų apgalvotai.

Antrasis Finansinio raštingumo olimpiados etapas vyks iki lapkričio 11 d. Jo metu komandos atliks sudėtingesnes žaidimo „Misija: Pinigai“ užduotis ir tęs kovą dėl pagrindinių prizų. Šiais metais trečios vietos nugalėtojai laimės 1000 litų, antros – 2000 litų, o pirmos – 3000 litų klasės svajonei įgyvendinti.

Finansinio raštingumo olimpiadą 2012 organizuoja „Danske“ bankas kartu su partneriais: Lietuvos banku, Lietuvos Respublikos finansų ministerija, Lietuvos švietimo ir mokslo ministerija bei Lietuvos edukologijos universitetu. Visą informaciją apie Olimpiadą galima rasti www.fro.lt.

10 – 15 metų moksleivių finansinio raštingumo tyrimą „Danske“ banko užsakymu šių metų rugsėjo mėn. atliko tyrimų bendrovė SIC. Tyrimo metu buvo apklausti 446 moksleiviai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »