Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Publikuota: 2017 m. rugsėjo 12 d. antradienis

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. 2017 m. paramą studijoms Lietuvoje gaus 70 magistrantų iš septynių šalių.

„Gyvename globaliame pasaulyje, todėl visais būdais turime skatinti protų apykaitą. Magistrantų iš užsienio pritraukimas didina studijų tarptautiškumą. Lietuvos aukštosios mokyklos tampa geriau matomomis globalioje studijų erdvėje, o tai ypač svarbu siekiant, kad mūsų šalį studijoms rinktųsi kuo daugiau gabių užsienio studentų“, – sako švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Iš 70 paramą studijoms gausiančių užsieniečių magistrantų 40 vietų šiemet skiriama studentams iš Ukrainos. Paramą studijoms Lietuvoje taip pat gavo magistrantai iš Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Kinijos, Japonijos, Moldovos.

Daugiausia užsienio magistrantų rinkosi studijas Mykolo Romerio universitete – 22, Vilniaus universitete – 20. Į Vytauto Didžiojo universitetą atvyko 10, į Vilniaus Gedimino technikos universitetą – septyni, į Kauno technologijos universitetą – šeši magistrantai. Populiariausios specialybės – teisė ir vadyba, taip pat inžinerijos studijos. Aštuoni magistrantai iš Gruzijos ir Ukrainos pasirinko studijuoti lietuvių kalba.

Šiemet magistrantūros studijų mūsų šalyje finansavimo konkurse galėjo dalyvauti studentai iš dešimties šalių bei už Europos ekonominės erdvės ribų gyvenantys lietuvių kilmės užsieniečiai. Pirmą kartą į paramą galėjo pretenduoti Japonijos, Pietų Korėjos ir Izraelio piliečiai.

Atrenkant pretendentus, buvo vertinami bakalauro studijų rezultatai, studijų kalbos mokėjimas, motyvacija mokytis Lietuvoje ir pateiktos rekomendacijos.

Į magistrantūros studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose įstojusiems užsieniečiams iš trečiųjų šalių teikiama dviejų rūšių parama: išmoka studijų kainai kompensuoti ir stipendija.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »