Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Publikuota: 2017 m. balandžio 4 d. antradienis

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? Būtume daug stipriau įkvėpti dienos žygiams. Jau nuo 2016 m. lapkričio mėnesio Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ikimokyklinio amžiaus vaikus ir pradinių klasių mokinius kviečia į rytmečio skaitymus. Juose ne tik garsiai skaitome knygas, bet ir aptarinėjame iliustracijas, kalbamės apie kūrinius, perkuriame ar tęsiame pasakojimus, piešiame, žaidžiame. Vaikams skaito tiek bibliotekininkai ar knygų autoriai, tiek ir kitų profesijų atstovai, štai kovo mėnesį rytmečiuose savo mėgstamas knygas skaitė Nepriklausomybės Akto signatarai, o pirmąją balandžio savaitę kviečiame susipažinti su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams.

Nuo 1967 m. balandžio 2 d., per H. Ch. Anderseno gimtadienį, visame pasaulyje minima Tarptautinė vaikų knygos diena. Tradiciškai šią dieną Vilniuje buvo iškilmingai apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai. Šįmet apdovanojimus pelnė šios knygos ir jų kūrėjai:

  • Ilona Ežerinytė, „Sutikti eidą“ (Prano Mašioto premija);
  • Tomas Dirgėla, „Domas ir Tomas“ (antroji premija);
  • Giedrė Rakauskienė, Jurga Šulskytė, „Dramblys ir antis“ (geriausios metų knygos mažiausiems skaitytojams premija);
  • Aušra Kiudulaitė, už iliustracijas Evelinos Daciūtės knygai „Laimė yra lapė“ (Domicėlės Tarabildienės premija);
  • Dalia Karpavičiūtė, už iliustracijas Monikos Krikštopaitytės knygai „Kultūringa pelė Stasė“ (premija už meniškiausias dvispalves iliustracijas); 
  • Ilona Ežerinytė, „Šunojaus diena“ (Aldonos Liobytės premija);
  • Rūta Jonynaitė, už Susanos Kreller knygos „Drambliai nematomi“ vertimą (Adomo Druktenio premija);
  • Rasa Stamkauskienė, už Matto Haigo knygos „Kaip Kalėdų berniukas tėčio ieškojo“ vertimą (Eugenijos Stravinskienės premija).

Su šiais kūriniais mažieji skaitytojai bus supažindinami pirmųjų balandžio dienų rytmečio skaitymuose. Bus vartomos knygos, skaitomos ištraukos, o savaitės pabaigoje apsilankys ir garbios viešnios – apdovanojimų laureatės: balandžio 6 d. knygą „Dramblys ir antis“ skaitys jos autorė Giedrė Rakauskienė, o balandžio 7 d. iliustruotoja Aušra Kiudulaitė pristatys žavingą ir spalvingą knygelę „Laimė yra lapė“.

Rytmečio skaitymai – tęstinė edukacinė veikla, kurioje kviečiami dalyvauti ir tėveliai su vaikais, ir didesnės darželinukų ar mokinių grupės. Susitikimai vyks pirmadieniais–penktadieniais, nuo 10 valandos, Vaikų ir jaunimo literatūros departamento erdvėse.

Skaitymo balsu naudą puikiai iliustruoja tyrimais pagrįstas pirmojo Švedijos skaitymo ambasadoriaus Johano Unenge’s pateiktas pavyzdys: šešiamečio vaiko, kuriam nebuvo skaityta garsiai, žodyną vidutiniškai sudaro vos 7 tūkst. žodžių, o garsiai mažyliui skaitančioje šeimoje augusio vaiko žodynas vidutiniškai siekia net 17 tūkst. žodžių. Skaitykime savo vaikams!

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »