Gyvybės mokslų studijoms VU – naujos „Thermo Fisher Scientific“ investicijos

Publikuota: 2016 m. spalio 5 d. trečiadienis

Spalio 5 d. Jungtiniame gyvybės mokslų centre (JGMC) įvyko „Thermo Fisher Scientific“ Mokslo diena. Šią dieną „Thermo Fisher Scientific“, didžiausia pasaulyje kompanija, siūlanti produktus ir paslaugas mokslui, pažymėjo dovanodama Vilniaus universitetui (VU) naujausią tyrimų įrangą už 220 tūkst. eurų. Su ja studentai galės atlikti pagrindinius gyvybės mokslų eksperimentus.

Be termociklerių, elektroforezės sistemų, spektrofotometrų, automatinių pipečių ir kitos modernios įrangos nebūtų įsivaizduojami šiuolaikiniai studijų praktiniai darbai ir kokybiškas studentų ruošimas. Įranga naudosis per 600 studentų nuo pat pirmojo kurso iki studijų pabaigos. Po jų studentai gebės dirbti moderniose tyrimų laboratorijose ir ieškoti proveržių įvairiose mokslo srityse: pradedant paveldimų ir užkrečiamų ligų gydymu ir baigiant personaline medicina.

Būtinosios priemonės

„Džiaugiamės, kad inovatyvus verslas investuoja į kokybiškas studijas ir suteikia studentams unikalią galimybę naudotis naujausiomis technologijomis tyrimų srityje. Mokomosioms laboratorijoms skirta įranga ženkliai prisidės prie veržlių mokslininkų kartos kūrimo Lietuvoje ir naujų atradimų, kurie yra būtina sąlyga norint būti aukščiausio lygio universitetu“, – teigia VU rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Ateitis – šiandienos studentų rankose

Tuo tarpu į Lietuvą atvykęs „Thermo Fisher Scientific“ viceprezidentas Mitch Kennedy pastebi, kad, sparčiai vystantis gyvybės mokslams, ateitis yra dabartinių studentų rankose.

„Mūsų kompanijos misija – padėti tyrėjams daryti pasaulį sveikesnį, švaresnį ir saugesnį. Mes tikime, kad šiandieninis jaunimas yra būtent tie, kurie darys pasaulį keičiančius mokslo atradimus. Stiprindami partnerystę su Vilniaus universitetu ir investuodami į kokybiškas studijas užtikriname, kad talentingas Lietuvos jaunimas turės visas galimybes realizuoti save ir galės kurti geresnę ateitį visiems“, – pabrėžė M. Kennedy.

Gyvybės mokslai „ant bangos“

VU GMC studijuoja daugiau kaip 800 studentų, didžioji dalis iš jų galės naudotis nauja laboratorijų įranga. Kaip pastebi „Thermo Fisher Scientific“ generalinis direktorius Algimantas Markauskas, gyvybės mokslai Lietuvoje itin populiarėja, taigi labai svarbu pasiruošti ir suteikti galimybes studijuoti kokybiškai.

„Skaičiuojama, kad viena moderniųjų biotechnologijų srityje sukurta darbo vieta sugeneruoja dar 4 papildomas darbo vietas kituose sektoriuose. Be jokių abejonių, ekonominė nauda tuo nesibaigia, nes šios technologijos turi neišmatuojamą potencialą išspręsti aktualiausias šiandienos problemas. Būtent dėl šių priežasčių matome prasmę stiprinti partnerystę su Vilniaus universitetu“, – pabrėžė A. Markauskas.

„Thermo Fisher Scientific“ VU mokomąsias laboratorijas neatlygininėtai aprūpina ir studijų darbams reikalingais reagentais. Visi jie yra gaminami kompanijos padalinyje Vilniuje.

„Thermo Fisher Scientific“ Mokslo dienos metu taip pat vyko Lietuvos ir užsienio mokslininkų seminarai apie naujausias tyrimų technologijas. Renginyje apsilankė daugiau kaip 1000 mokslininkų, tyrėjų ir studentų iš visos Lietuvos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »