Į mokyklinuko kuprinę – ne tik sąsiuvinis, bet ir kompiuteris

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 12 d. penktadienis

Artėjant mokslo metų pradžiai, į mokyklas vaikus išleidžiantys tėvai skirstosi į dvi barikadų puses. Vieni skuba mokyklinuko kuprinę sukrauti iki rugsėjo 1-osios, kiti kantriai laukia, kol praėjus bumui mokykliniams reikmenims bus pradėtos taikyti nuolaidos, tad prieš mokyklą įsigyja tik pačias būtiniausias priemones. Kasmet aktyvėjančios elektroninės prekybos atstovai tvirtina taip pat jaučiantys tėvų ir mokyklinukų antplūdį, tačiau priešingai nei fizinėse parduotuvėse, pas juos į krepšelį vis dažniau keliauja ne tik pieštukai ir kuprinės, bet ir kompiuteriai, planšetės. Telekomunikacijų pramonės asociacijos (CTIA) tyrimų duomenimis, tarp mokyklai vaiką ruošiančių tėvų net 45 proc. planuoja ar jau yra vaikui nupirkę mobilųjį įrenginį, skirtą mokymuisi.

„Iškilmingas pasiruošimo mokyklai procesas, prasidedantis dar rugpjūčio pradžioje, bando ir tėvų, ir vaikų kantrybę – su mokyklų išduotais sąrašais tėvai apeina daugybę parduotuvių, kol randa geriausius kainos ir kokybės variantus, kurie dar turi praeiti ir paskutinį, svarbiausią – „patikimo vaikui“ kriterijų. Ieškodami efektyviausio būdo apsipirkti, tėvai vis dažniau šį procesą atlieka išmaniai – prisėdę prie kompiuterio ar mobiliojo telefono, kartu su vaikais virtualiai apsipirkinėja vis daugiau tėvų. Rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais mūsų elektroninės parduotuvės kompiuterių pardavimai įprastai į viršų šokteli net iki 52 proc.“, – sako 1a.lt direktorius Vaidotas Rutkauskas, pastebintis, kad pirkinių krepšelyje kartu su kuprine ir pieštukais vis dažniau nugula ir kur kas solidesnė prekė – kompiuteris.

2015 m. rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais parduotuvė skaičiavo apie 52 proc. paaugusius nešiojamų ir stacionarių kompiuterių, 36 proc. – monitorių pardavimus, lyginant su įprastais vidutiniais pardavimų rezultatais kitais metų mėnesiais, o šiemet planuojamas 20–30 proc. augimas. Šių dviejų mėnesių pardavimai įprastai sudaro apie 26 proc. visų metinių kompiuterių pardavimų.

Anot e. prekybos specialisto, tokia tendencija kasmet turėtų tik stiprėti, kadangi jaunėja ir vaikų, kuriems pirmą kartą nuperkamas kompiuteris, amžius. CTIA tyrimų duomenimis, net 71 proc. tėvų sutinka, kad mobilieji įrenginiai atveria vaikams daugiau galimybių mokytis, o 32 proc. mano, kad tokie įrenginiai turi būti privalomi ir klasėse, tad savo atžalą kompiuteriu aprūpina vis ankstesniame amžiuje.

Nors apsipirkimas mokyklai – vienas iš svarbesnių mokyklinuko įvykių, o visas procesas vyksta su atidžiu vertinimu „patinka-nepatinka“, tendencijos rodo, kad būtent kompiuterio pirkimą tėvai palieka sau ir tikėtina, kad su vaiku šio pirkinio išvis nederina. Anot V. Rutkausko, tai galima pastebėti iš apsipirkimo laiko: „Išanalizavę savo pirkėjų įpročius, pastebėjome, kad rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais vykstantis kompiuterių pirkimo procesas dažniausiai atliekamas darbo dienomis jau po darbo valandų, mėgstamas laikas – po 20 val. Galima spėti, kad tokiu metu nemaža dalis mokyklinio amžiaus vaikų jau ruošiasi nakties miegui, tad tėvai turi puikią progą patys atsakingai išsirinkti geriausiai poreikius atitinkantį kompiuterį, kuris dažnai būna skirtas visai šeimai, ne tik mokinukui“. Panašios tendencijos pastebimos ir užsienio šalyse, CTIA duomenimis, po 20 val. kompiuterį ar planšetę perka 20 proc. tėvų, tarp 17 ir 20 val. – 29 proc.

Lygindamas pardavimų rezultatus visose Baltijos šalyse, V. Rutkauskas pastebi, kad Latvijoje prekyba kompiuteriais tais pačiais mėnesiais aktyvesnė ne tik „1a“, bet visose e. parduotuvėse. „Pardavimai Latvijoje aktyvesni nei, pavyzdžiui, Estijoje dėl paprastos priežasties – elektroninių prietaisų pardavimai šioje šalyje užima didžiausią dalį visų internetinėse parduotuvėse nuperkamų prekių, todėl ir taip aktyvūs pardavimai pasiruošimo mokyklai metu dar padidėja“, – pastebi V. Rutkauskas. Tuo metu Estijoje daugiausiai internetu įsigyjama su mada susijusių daiktų, elektronikos pardavimai įsitvirtinę antroje vietoje.

Stiprėjančią tendenciją prekes internetu bet kokiu metų laiku įsigyti patvirtina ir Lietuvos statistikos departamentas, kurio duomenimis, 2014 m. šalyje internetu pirko ar užsisakė prekių ir paslaugų 25 proc. visų interneto vartotojų, 2015 m. – jau 29 proc., tad augimo tikimasi ir šiemet. Teigiama, kad namų ūkio reikmenis įsigyja 40 proc. mėgėjų apsipirkti internete.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »