Į pirmąją sesiją Seime susirinko naujai išrinktas Lietuvos mokinių parlamentas

Publikuota: 2013 m. sausio 7 d. pirmadienis

Sausio 7–8 d. Seime, Kovo 11-osios salėje, posėdžiauja naujos kadencijos Lietuvos mokinių parlamentas (LMP), kuris buvo išrinktas 2012 m. rudenį.

Į posėdį susirinkusius mokinius pasveikino švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis. „Tikiu, kad čia susirinko tie, kurie ateityje pakeis vyresniąją politikų kartą. Esate išsilavinę, protingi ir veiklūs, linkėčiau drąsiai kurti ateities Lietuvą“, – sakė ministras D. Pavalkis.

Posėdžio dalyviai diskutuos, svarstys aktualiausius visiems šalies mokiniams klausimus, aptars 2014 m. priėmimo į aukštąsias mokyklas tvarką.

Rinkimuose į Mokinių parlamentą 2012 m. turėjo teisę dalyvauti per 393 tūkstančių mokinių. 2012 m. gruodžio mėn. išsirinkti 95 Lietuvos mokinių parlamento nariais.

2000 m. įvyko pirmieji demokratiniai rinkimai į LMP. Parlamentas yra renkama mokinių savivaldos institucija ir atstovaujanti mokinių interesams bei konstruktyviai dalyvaujanti įgyvendinant vaikų ir jaunimo politiką. Parlamentas renkamas kas dveji metai, ir jį sudaro 95 mokiniai, atstovaujantys visų Lietuvos savivaldybių administracijų mokiniams.

LMP susitinka rudens ir pavasario sesijose. Tarp sesijų bei sesijų metu dirba savo savivaldybėse, komitetuose, iniciatyvinėse grupėse rengia rezoliucijas, priima sprendimus, nagrinėja mokiniams aktualius klausimus, teikia siūlymus ministerijoms, kitoms valstybinėms institucijoms. Mokinių parlamentas dirba šiuose komitetuose: užsienio reikalų, švietimo ir mokslo, sveikatos, žmogaus teisių, socialinių reikalų bei kultūros, taip pat regioninėse bei iniciatyvinėse grupėse.

LMP rinkimus organizuoja asociacija Pilietinių iniciatyvų centras, kartu su partneriais – Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos Respublikos vyriausiaja rinkimų komisija. Per 12 metų vykusius 7 rinkimus šalies mokyklose Lietuvos parlamento nariais tapo 665 mokiniai.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »