Inovatyvūs ikimokyklinio ugdymo modeliai atskleidžiami filme

Publikuota: 2015 m. balandžio 30 d. ketvirtadienis

Švietimo ir mokslo ministerijoje pristatytas filmas, pasakojantis apie inovatyvius, atliepiančius skirtingų vaikų ir šeimų poreikius ikimokyklinio ugdymo organizavimo modelius. Šis filmas sukurtas remiantis ikimokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių, dalyvavusių ES remtame projekte „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“, patirtimi ir įžvalgomis.

Projekte dalyvavusios ikimokyklinio ugdymo įstaigos išbandė kitokias, nei įprasta, ugdymo organizavimo formas – keitė įstaigų darbo laiką, pedagogų ar kitų darbuotojų skaičių grupėje, vietą, kurioje vykdomas ikimokyklinis ugdymas, pvz., privačiame name, daugiafunkciame centre, profesinėje mokykloje ir kt. Projekto įgyvendinimo metu surengtas viešas konkursas inovatyviems ikimokyklinio ugdymo organizavimo modeliams įgyvendinti. Buvo atrinkti  32 įdomiausi modeliai. Konkurse dalyvavo visos pageidavusios valstybinės, savivaldybių ir  nevalstybinės  įstaigos, vykdančios ikimokyklinio ugdymo programas. Filme kalbinami ir savo patirtimi dalijasi atstovai iš konkursą laimėjusių ir iš kitų, inovatyvių ugdymo organizavimo sprendimų ieškančių, ugdymo įstaigų.  

Iki 2012 metų, kai projektas prasidėjo, apie 97 proc. visų ikimokyklinio ugdymo įstaigų vis dar siūlė įprastos 10,5 val. trukmės ugdymo grupes, retai buvo atsižvelgiama į šeimų bei vietovės bendruomenės poreikius. Vykdant projektą buvo sukurti lankstesni, kūrybiškesni ugdymo organizavimo variantai, suteikiantys įvairesnių pasirinkimo galimybių ir šeimoms, ir pačioms  ugdymo įstaigoms, siekiančioms užtikrinti kokybišką vaikų ugdymą.

Pavyzdžiui, grupės gali būti sujungiamos rytinėmis ar vakarinėmis valandomis pailginant vienos iš jų darbo laiką. Didmiesčiuose, kuriuose aktualus vietų trūkumas ikimokyklinio ugdymo įstaigose, siūloma steigti filialus kitose patalpose, pvz., daugiabučiuose. Tokį sprendimą prieš kelerius metus jau įgyvendino, pvz., Vilniaus vaikų lopšelis-darželis „Lazdynėlis“, įkūręs filialą viename iš Lazdynų mikrorajono daugiabučių.

Lietuvoje populiarėja ugdymo organizavimo modelis, kai grupėje kartu su auklėtoju dirba menininkas ar užsienio kalbos specialistas, atsiranda ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų, kelioms valandoms priimančių kūdikius nuo gimimo iki vienerių metų amžiaus.

Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo aprūpinimo centro vykdytas projektas „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtra“ truko nuo 2012 m. iki 2015 m. Jo pagrindiniai tikslai – plėtoti institucinį ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, ypač kaimo vietovėse, gerinti sąlygas ir teikti kokybišką ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, plėtoti kompleksinės pagalbos teikimą ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikams ir jų tėvams, stiprinant pozityviąją tėvystę.

Daugiau apie projektą

Sutrumpintą filmo variantą galima peržiūrėti čia

Visas filmas – interneto svetainėje www.ikimokyklinis.lt.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »