Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Publikuota: 2017 m. balandžio 20 d. ketvirtadienis

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. Susitikime dalyvaus vienos svarbiausių pasaulio laboratorijų, Europos branduolinių tyrimų organizacios CERN, kurioje buvo išrastas pasaulinis žiniatinklis (World Wide Web) bei sukurtas garsusis 27 kilometrų ilgio hadronų greitintuvas, meno programos Arts at CERN vadovė, kuratorė Monica Bello, CERN rezidencijoje dalyvavęs menininkas Julijonas Urbonas bei diplomatas Rytis Paulauskas.

CERN yra ne tik puikiai vertinamas mokslo centras, bet ir viena pažangiausių institucijų šiandienos kultūros lauke. Būdama pasaulyje pirmaujanti tyrimų laboratorija, CERN siūlo savo rezidentams idealią aplinką, skirtą skatinti ir įkvėpti unikalių meno kūrinių plėtotę. Praėjusiais metais Arts at CERN kartu su Rupert skelbto konkurso metu, pirmą kartą Lietuvos menininkams buvo pasiūlyta galimybė atlikti mėnesio trukmės rezidenciją Europos branduolinių tyrimų organizacijoje CERN ir įgyvendinti tiriamąjį meninį projektą. Tarptautinės žiuri sprendimu Julijonui Urbonui buvo suteikta galimybė mėnesį reziduoti vienoje svarbiausių pasaulio laboratorijų, diskutuoti ir aptarti idėjas su talentingiausiais pasaulio mokslininkais, pasinerti į teorinius ieškojimus, susijusius su laiku ir erdve bei dalyvauti praktiniuose pažangiausių inžinerinių eksperimentų bandymuose.

Renginio metu bus pristatyta Arts at CERN programa, Julijonas Urbonas supažindins su CERN rezidencijoje plėtotu meniniu tyrimu, kuriame jis nagrinėjo choreografinę dialektiką tarp gravitacijos ir elementariųjų dalelių – tarp mikro ir makro fizikos. Taip pat bus aptarti aktualūs šiuolaikinio meno klausimai, meno ir mokslo santykis bei šia kryptimi plėtojami projektai.

Renginys vyks ketvirtadienį, balandžio 27 d., 18:30 val. meno inkubatoriuje Pakrantė (Vaidilutės g. 79, Vilnius). Pokalbį moderuos Rupert direktorė, kuratorė Justė Jonutytė.

Renginys vyks anglų kalba. Būtina išankstinė registracija čia, el. paštu info@rupert.lt arba telefonu +370 682 54 930 (darbo dienomis 9–17 val.).

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »