Jauniesiems Lietuvos mokslininkams – stažuotės Šveicarijoje

Publikuota: 2013 m. sausio 16 d. trečiadienis

Lietuvos doktorantai ir jauni mokslininkai kviečiami stažuotis Šveicarijos mokslo ir studijų institucijose. Į Lietuvos mokslo jaunimą per penkerius metus iš viso planuojama investuoti beveik 9 mln. litų.

Stipendijas stažuotėms gali gauti visų mokslo sričių jaunieji tyrėjai – Lietuvos mokslo ir studijų institucijų doktorantai bei jauni mokslininkai, turintys daktaro laipsnį. Jauni mokslo daktarai Šveicarijoje gali stažuotis nuo pusės iki pusantrų metų, doktorantai – iki 2 metų. Laimėjus konkursą taip pat skiriamas finansavimas stažuotojų ir jų vadovų kelionėms ir dalyvavimui mokslo renginiuose.

Šveicarijos stipendijų fondas kviečia teikti paraiškas stažuotėms pagal naujų Europos Sąjungos valstybių narių ir Šveicarijos tyrėjų mainų programą. Paraiškas galima teikti iki 2013 m. balandžio 1 d.

Per trejus stipendijų programos įgyvendinimo metus stažuotėms jau paskirta daugiau nei 4 mln. litų. Galimybę stažuotis Šveicarijoje gavo 19 jaunųjų Lietuvos mokslininkų: 10 doktorantų ir 9 mokslų daktarai; dvylika iš jų – fizinių ir biotechnologijos mokslų, septyni – socialinių ir humanitarinių mokslų atstovai. Dažniausiai jaunieji tyrėjai stažuotėms renkasi Ciuricho ir Ženevos universitetus.

Lietuvos mokslo ir studijų institucijų, kurių atstovai pasinaudojo stažuočių galimybe, ratas platus. Šveicarijoje stažavosi arba šiuo metu stažuojasi septyni jauni tyrėjai iš Vilniaus universiteto, trys iš Kauno technologijos universiteto, po du – iš Mykolo Romerio, Lietuvos sveikatos mokslų ir Vytauto Didžiojo universitetų, po vieną – iš Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Fizinių ir technologijos mokslų centro ir Inovatyvios medicinos centro.

Lietuvos jaunųjų tyrėjų stažuotės Šveicarijoje – tai dalis plačios Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos, kuria siekiama mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus išsiplėtusioje Europos Sąjungoje. Šiam tikslui per penkerius metus Lietuvai skiriama iš viso apie 200 mln. litų, arba apie 40 mln. litų kasmet.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »