KTU ir VU pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 30 d. trečiadienis

„Veikiant po vieną sunku pasiekti norimų rezultatų ir tai užtrunka labai ilgai, o sprendimų, jei norime turėti kokybišką aukštojo mokslo sistemą, tarptautiniu mastu konkuruoti pajėgius universitetus, reikia jau šiandien. Būti labiau girdimi visuomenės ir valstybės vadovų galime tik drauge koordinuodami savo veiksmus, turėdami bendrą poziciją svarbiausiais klausimais“, – sakė strateginio bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus universitetu (VU) pasirašydamas Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas.

Abiejų universitetų vadovai pabrėžė, kad bendradarbiavimo poreikis atsirado atsižvelgus į mokslo, studijų bei naujų technologijų ir inovacijų svarbą Lietuvos valstybės raidai, taip pat į KTU ir VU daromą įtaką visuomenei bei į giluminį reformų pobūdį abejuose universitetuose. Bendradarbiaujant siekiama visuomenės pažangos, mokslo integracijos ir plėtros, studijų proceso tobulinimo ir vystymo, efektyvesnio universitetų išteklių valdymo.

„Mūsų universitetai daug dirba įgyvendindami strateginius siekinius, kurie leis realiai priartėti prie tarptautinių standartų studijų ir mokslinių tyrimų srityse bei užtikrins inovacijomis grįstą šalies ateitį. Suvieniję jėgas, keisdamiesi patirtimi ir vykdydami bendras veiklas, tikimės ženkliai prisidėti prie spartesnio Lietuvos aukštojo mokslo sistemos ir visos valstybės vystymosi“, – teigė VU rektorius Artūras Žukauskas.

Kauno technologijos ir Vilniaus universitetai kartu teiks LR Švietimo ir mokslo ministerijai ir kitoms valstybinėms institucijoms siūlymus dėl studijų sistemos pertvarkos, bendrų bandomųjų studijų organizavimo projektų, doktorantūros ir podoktorantūros studijų plėtros.

Rektorių įsitikinimu, būtina tobulinti priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sistemą ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO veiklą).

Universitetai teiks siūlymus atsakingoms institucijoms dėl Mokslo ir studijų įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mokslo ir studijų veiklą, taip pat reglamentuojančių projektų, vykdomų mokslo ir studijų institucijose, finansavimą, tobulinimo, siekiant, kad teisinis reglamentavimas sukurtų geriausią teisinę aplinką mokslo ir studijų konkurencingumui.

Abi lyderiaujančios aukštosios mokyklos pasiryžusios dar glaudžiau bendradarbiauti kartu kuriant mokslinę produkciją, inicijuojant ir įgyvendinant bendrus projektus, keistis ir sisteminti mokslinę ir technologinę informaciją, skatinti abipusį dalyvavimą tarptautinėje tinklaveikoje.

P. Baršauskas ir A. Žukauskas tikisi, kad ši geranoriškumu ir atsakomybe visuomenei paremta iniciatyva duos konkrečių rezultatų ir politiniame lygmenyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »