KTU ir VU pasirašė strateginio bendradarbiavimo sutartį

Publikuota: 2015 m. rugsėjo 30 d. trečiadienis

„Veikiant po vieną sunku pasiekti norimų rezultatų ir tai užtrunka labai ilgai, o sprendimų, jei norime turėti kokybišką aukštojo mokslo sistemą, tarptautiniu mastu konkuruoti pajėgius universitetus, reikia jau šiandien. Būti labiau girdimi visuomenės ir valstybės vadovų galime tik drauge koordinuodami savo veiksmus, turėdami bendrą poziciją svarbiausiais klausimais“, – sakė strateginio bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus universitetu (VU) pasirašydamas Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius Petras Baršauskas.

Abiejų universitetų vadovai pabrėžė, kad bendradarbiavimo poreikis atsirado atsižvelgus į mokslo, studijų bei naujų technologijų ir inovacijų svarbą Lietuvos valstybės raidai, taip pat į KTU ir VU daromą įtaką visuomenei bei į giluminį reformų pobūdį abejuose universitetuose. Bendradarbiaujant siekiama visuomenės pažangos, mokslo integracijos ir plėtros, studijų proceso tobulinimo ir vystymo, efektyvesnio universitetų išteklių valdymo.

„Mūsų universitetai daug dirba įgyvendindami strateginius siekinius, kurie leis realiai priartėti prie tarptautinių standartų studijų ir mokslinių tyrimų srityse bei užtikrins inovacijomis grįstą šalies ateitį. Suvieniję jėgas, keisdamiesi patirtimi ir vykdydami bendras veiklas, tikimės ženkliai prisidėti prie spartesnio Lietuvos aukštojo mokslo sistemos ir visos valstybės vystymosi“, – teigė VU rektorius Artūras Žukauskas.

Kauno technologijos ir Vilniaus universitetai kartu teiks LR Švietimo ir mokslo ministerijai ir kitoms valstybinėms institucijoms siūlymus dėl studijų sistemos pertvarkos, bendrų bandomųjų studijų organizavimo projektų, doktorantūros ir podoktorantūros studijų plėtros.

Rektorių įsitikinimu, būtina tobulinti priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas sistemą ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO veiklą).

Universitetai teiks siūlymus atsakingoms institucijoms dėl Mokslo ir studijų įstatymo ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių mokslo ir studijų veiklą, taip pat reglamentuojančių projektų, vykdomų mokslo ir studijų institucijose, finansavimą, tobulinimo, siekiant, kad teisinis reglamentavimas sukurtų geriausią teisinę aplinką mokslo ir studijų konkurencingumui.

Abi lyderiaujančios aukštosios mokyklos pasiryžusios dar glaudžiau bendradarbiauti kartu kuriant mokslinę produkciją, inicijuojant ir įgyvendinant bendrus projektus, keistis ir sisteminti mokslinę ir technologinę informaciją, skatinti abipusį dalyvavimą tarptautinėje tinklaveikoje.

P. Baršauskas ir A. Žukauskas tikisi, kad ši geranoriškumu ir atsakomybe visuomenei paremta iniciatyva duos konkrečių rezultatų ir politiniame lygmenyje.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »