Konkurse „ARTech 2016“ mokiniams duris atvers pusšimtis inžinerinių įmonių

Publikuota: 2016 m. vasario 8 d. pirmadienis

Norėdami padėti moksleiviams atrasti inžineriją, jos grožį, galimybes, technologijų pažangą ir inovacijas, Švietimo ir mokslo ministerija, Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) ir Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija (LINPRA) skelbia konkursą „ARTech 2016“.

„Nors pastaruoju metu pastebimas didesnis susidomėjimas inžinerijos specialybėmis, inžinieriai vis dar išlieka tarp tų specialistų, kurių darbo rinkoje labai trūksta. VGTU studentai turi visas galimybes pažinti inžineriją praktiškai, tačiau tam, kad jaunuolis užsinorėtų tapti inžinieriumi, svarbus švietimas jau mokyklos suole. Džiugu, kad suvieniję jėgas su verslu padėsime mokiniams visoje Lietuvoje atrasti kūrybišką inžinerijos pasaulį“, – sako VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

LINPRA prezidento Gintauto Kvietkausko nuomone, labai svarbu mokinius sudominti inžinerijos profesija ir parodyti karjeros galimybes: „Organizuodami šį konkursą, turime ir labai pragmatišką tikslą – inžinerinės pramonės įmonėms padėti surasti kvalifikuotų specialistų“, –  teigia jis.

Konkursas kviečia 9–12 klasių mokinius ir jų komandas lankytis inžinerinėse įmonėse, susipažinti su jų veikla iš arti, kurti video arba daryti nuotraukas ir bandyti kūrybiškai atsakyti į klausimą-konkurso temą „Su kuo man asocijuojasi inžinerija?“

Konkursas vyks atskirais etapais. Užsiregistruoti į konkursą komandos gali iki kovo 7 dienos. Vėliau dalyviai lankysis inžinerinėse įmonėse pasirinkę jas iš sąrašo arba susitarę patys. Šiuo metu konkurse dalyvauja pusšimtis Lietuvos įmonių, jų sąrašas bus nuolat atnaujinamas. Ekskursijų metu mokiniai kurs video arba 3-jų nuotraukų serijas, geriausios komandos savo darbus tobulins VGTU „LinkMenų fabrike“ vyksiančiose dirbtuvėse.

Konkurso finale nugalėtojai pasidalins puikiais prizais, tarp kurių – kelionė į Londono mokslo muziejų, viešnagė Estijos mokslo centre, ekskursija į Vilniaus kino klasterį ir dalyvavimas reklamos filmavime, POLAROID fotoaparatai bei kiti vertingi prizai. Konkurso prizinis fondas siekia 2 900 eur.


Konkurso taisyklės ir registracija

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »