Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Publikuota: 2016 m. gruodžio 2 d. penktadienis
„Jeigu tave tai gąsdina – turi tai pabandyti“, – tuo vadovaujasi viena iš dviejų Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų komandų, dalyvaujančių žurnalo „Structum“ organizuojamame konkurse „Išmanus miestas III“.
 
Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai.
 
Kaip ir kiekvienais metais, šįkart konkurse vėl gausu dalyvių iš VGTU. Šiemet mūsų universitetą čia atstovauja dvi komandos. Viena jų, vadovaujama Architektūros inžinerijos katedros vedėjos doc. dr. Tatjanos Grigorjevos bei Geodezijos ir kadastro katedros vedėjos doc. dr. Jūratės Visockienės, savo darbo objektu pasirinko Ukmergės Gruodžio 17 g. teritoriją dėl patrauklios gamtos upės apsuptyje. Vietovė yra atvira, neužstatyta, todėl tokio pobūdžio teritorijoje yra patogu projektuoti naujus statinius.
„Vienas iš pagrindinių iššūkių yra suprojektuoti pastatą, kuris atitiktų išmanaus miesto poreikius ir kuriuo būtų galima didžiuotis ne tik mums, tačiau ir Ukmergės miesto gyventojams. Iššūkis taip pat yra ir darbas su skirtingų disciplinų žmonėmis, darbas su naujausiomis technologijomis bei inovatyvių sprendimų taikymas“, – pasakoja VGTU komandos nariai. Joje kartu darbuojasi trečio kurso VGTU architektūros inžinerijos studentai Greta Zelenkauskaitė, Kristina Kandrotaitė,  Skaistė Padegimaitė, Roberta Kriaučiūnaitė, Ignas Joniškis ir VGTU geodezijos programos trečiakursiai Robertas Černiavskis, Edvin Novikevič, Rokas Bražiūnas.
 
Kitai VGTU atstovaujančiai komandai vadovauja Statinių inžinerinės sistemos ketvirto nuotolinių studijų kurso studentė Indrė Lešinskytė-Pakštienė. Šiai komandai priklauso VGTU pastatų energetikos programos trečiakursis Kazimieras Gailiešius, aplinkos apsaugos inžinerijos programos trečio kurso studentės Milda Juškaitytė ir Edita Gasianec  bei antrus metus biomechanikos studijų programos mokslus kremtantis Evin Aksionov.
Ši VGTU studentų grupė savo darbo objektu pasirinko Naująją Akmenę. Tai grindžia palankia geografine padėtimi: ji yra toli nuo didelių miestų ir arti Latvijos.
 
„Galime svajoti, kad Naujoji Akmenė išaugs į didelį miestą. Taip pat  galime sukurti ten traukos centrą tiek paprastam žmogui, tiek sportininkui. Naujoji Akmenė – ramus ir jaukus miestelis, čia atvykę žmonės gali pailsėti nuo didmiesčio įtampos, tai ateityje ir pritrauks daugiau žmonių“, – pasakoja komandos nariai.
 
Visi konkurse „Išmanus miestas III“ dalyvaujantys projektai turi būti pabaigti iki kitų metų birželio. Idėjoms įgyvendinti skiriamos teritorijos keturiose savivaldybėse: Akmenės, Jonavos, Ukmergės ir Šiaulių rajonų. Labai tikėtina, jog geriausi studentų projektai bus įgyvendinti realybėje. Kiekviena komanda savo pasirinktai teritorijai sukurs miesto poreikius, finansines galimybes, infrastruktūrą atitinkantį projektinį pasiūlymą.
 
Be VGTU, konkurse dalyvauja ir Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus dailės akademijos Kauno skyriaus, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Kauno technologijos universiteto, Kauno technologijos universiteto Menų kambario, Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų komandos.
Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »