Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Publikuota: 2016 m. gruodžio 2 d. penktadienis
„Jeigu tave tai gąsdina – turi tai pabandyti“, – tuo vadovaujasi viena iš dviejų Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų komandų, dalyvaujančių žurnalo „Structum“ organizuojamame konkurse „Išmanus miestas III“.
 
Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai.
 
Kaip ir kiekvienais metais, šįkart konkurse vėl gausu dalyvių iš VGTU. Šiemet mūsų universitetą čia atstovauja dvi komandos. Viena jų, vadovaujama Architektūros inžinerijos katedros vedėjos doc. dr. Tatjanos Grigorjevos bei Geodezijos ir kadastro katedros vedėjos doc. dr. Jūratės Visockienės, savo darbo objektu pasirinko Ukmergės Gruodžio 17 g. teritoriją dėl patrauklios gamtos upės apsuptyje. Vietovė yra atvira, neužstatyta, todėl tokio pobūdžio teritorijoje yra patogu projektuoti naujus statinius.
„Vienas iš pagrindinių iššūkių yra suprojektuoti pastatą, kuris atitiktų išmanaus miesto poreikius ir kuriuo būtų galima didžiuotis ne tik mums, tačiau ir Ukmergės miesto gyventojams. Iššūkis taip pat yra ir darbas su skirtingų disciplinų žmonėmis, darbas su naujausiomis technologijomis bei inovatyvių sprendimų taikymas“, – pasakoja VGTU komandos nariai. Joje kartu darbuojasi trečio kurso VGTU architektūros inžinerijos studentai Greta Zelenkauskaitė, Kristina Kandrotaitė,  Skaistė Padegimaitė, Roberta Kriaučiūnaitė, Ignas Joniškis ir VGTU geodezijos programos trečiakursiai Robertas Černiavskis, Edvin Novikevič, Rokas Bražiūnas.
 
Kitai VGTU atstovaujančiai komandai vadovauja Statinių inžinerinės sistemos ketvirto nuotolinių studijų kurso studentė Indrė Lešinskytė-Pakštienė. Šiai komandai priklauso VGTU pastatų energetikos programos trečiakursis Kazimieras Gailiešius, aplinkos apsaugos inžinerijos programos trečio kurso studentės Milda Juškaitytė ir Edita Gasianec  bei antrus metus biomechanikos studijų programos mokslus kremtantis Evin Aksionov.
Ši VGTU studentų grupė savo darbo objektu pasirinko Naująją Akmenę. Tai grindžia palankia geografine padėtimi: ji yra toli nuo didelių miestų ir arti Latvijos.
 
„Galime svajoti, kad Naujoji Akmenė išaugs į didelį miestą. Taip pat  galime sukurti ten traukos centrą tiek paprastam žmogui, tiek sportininkui. Naujoji Akmenė – ramus ir jaukus miestelis, čia atvykę žmonės gali pailsėti nuo didmiesčio įtampos, tai ateityje ir pritrauks daugiau žmonių“, – pasakoja komandos nariai.
 
Visi konkurse „Išmanus miestas III“ dalyvaujantys projektai turi būti pabaigti iki kitų metų birželio. Idėjoms įgyvendinti skiriamos teritorijos keturiose savivaldybėse: Akmenės, Jonavos, Ukmergės ir Šiaulių rajonų. Labai tikėtina, jog geriausi studentų projektai bus įgyvendinti realybėje. Kiekviena komanda savo pasirinktai teritorijai sukurs miesto poreikius, finansines galimybes, infrastruktūrą atitinkantį projektinį pasiūlymą.
 
Be VGTU, konkurse dalyvauja ir Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus dailės akademijos Kauno skyriaus, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Kauno technologijos universiteto, Kauno technologijos universiteto Menų kambario, Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų komandos.
Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »