Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Publikuota: 2016 m. gruodžio 2 d. penktadienis
„Jeigu tave tai gąsdina – turi tai pabandyti“, – tuo vadovaujasi viena iš dviejų Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų komandų, dalyvaujančių žurnalo „Structum“ organizuojamame konkurse „Išmanus miestas III“.
 
Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai.
 
Kaip ir kiekvienais metais, šįkart konkurse vėl gausu dalyvių iš VGTU. Šiemet mūsų universitetą čia atstovauja dvi komandos. Viena jų, vadovaujama Architektūros inžinerijos katedros vedėjos doc. dr. Tatjanos Grigorjevos bei Geodezijos ir kadastro katedros vedėjos doc. dr. Jūratės Visockienės, savo darbo objektu pasirinko Ukmergės Gruodžio 17 g. teritoriją dėl patrauklios gamtos upės apsuptyje. Vietovė yra atvira, neužstatyta, todėl tokio pobūdžio teritorijoje yra patogu projektuoti naujus statinius.
„Vienas iš pagrindinių iššūkių yra suprojektuoti pastatą, kuris atitiktų išmanaus miesto poreikius ir kuriuo būtų galima didžiuotis ne tik mums, tačiau ir Ukmergės miesto gyventojams. Iššūkis taip pat yra ir darbas su skirtingų disciplinų žmonėmis, darbas su naujausiomis technologijomis bei inovatyvių sprendimų taikymas“, – pasakoja VGTU komandos nariai. Joje kartu darbuojasi trečio kurso VGTU architektūros inžinerijos studentai Greta Zelenkauskaitė, Kristina Kandrotaitė,  Skaistė Padegimaitė, Roberta Kriaučiūnaitė, Ignas Joniškis ir VGTU geodezijos programos trečiakursiai Robertas Černiavskis, Edvin Novikevič, Rokas Bražiūnas.
 
Kitai VGTU atstovaujančiai komandai vadovauja Statinių inžinerinės sistemos ketvirto nuotolinių studijų kurso studentė Indrė Lešinskytė-Pakštienė. Šiai komandai priklauso VGTU pastatų energetikos programos trečiakursis Kazimieras Gailiešius, aplinkos apsaugos inžinerijos programos trečio kurso studentės Milda Juškaitytė ir Edita Gasianec  bei antrus metus biomechanikos studijų programos mokslus kremtantis Evin Aksionov.
Ši VGTU studentų grupė savo darbo objektu pasirinko Naująją Akmenę. Tai grindžia palankia geografine padėtimi: ji yra toli nuo didelių miestų ir arti Latvijos.
 
„Galime svajoti, kad Naujoji Akmenė išaugs į didelį miestą. Taip pat  galime sukurti ten traukos centrą tiek paprastam žmogui, tiek sportininkui. Naujoji Akmenė – ramus ir jaukus miestelis, čia atvykę žmonės gali pailsėti nuo didmiesčio įtampos, tai ateityje ir pritrauks daugiau žmonių“, – pasakoja komandos nariai.
 
Visi konkurse „Išmanus miestas III“ dalyvaujantys projektai turi būti pabaigti iki kitų metų birželio. Idėjoms įgyvendinti skiriamos teritorijos keturiose savivaldybėse: Akmenės, Jonavos, Ukmergės ir Šiaulių rajonų. Labai tikėtina, jog geriausi studentų projektai bus įgyvendinti realybėje. Kiekviena komanda savo pasirinktai teritorijai sukurs miesto poreikius, finansines galimybes, infrastruktūrą atitinkantį projektinį pasiūlymą.
 
Be VGTU, konkurse dalyvauja ir Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus dailės akademijos Kauno skyriaus, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Kauno technologijos universiteto, Kauno technologijos universiteto Menų kambario, Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų komandos.
Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

6 gyvenimo pamokos, kurių išmokstama po paskaitų

Nors gyvenimo aprašyme skiltis „kita veikla“ yra paskutinė ir atrodo nereikšminga, būtent ji suteikia darbdaviui informacijos apie tai, koks žmogus siekia prisijungti prie komandos. Neretai būtent šios, asmeninės savybės, nulemia sprendimą – atsivers ar užsitrenks svajonių karjeros durys. skaityti »

Stereotipai lūžta: programavimas – moterims vis patrauklesnė sritis

Tik ~30 proc. visų IT srityje dirbančių specialistų pasaulyje yra moterys. skaityti »

Kokių specialistų reikės ateities mados versle?

Mados verslas neatpažįstamai keičiasi, todėl keičiasi ir reikalavimai čia dirbantiems specialistams. skaityti »

Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. skaityti »

Mokyklose siūloma išjungti skambutį

Aktorius, kuriantis praktikas mokykloje, mokytojas Paulius Tamolė sako – išjunkite mokyklose skambutį. skaityti »

Rašytojai Rutai Sepetys įteikta garbinga Jungtinės Karalystės literatūros premija

Birželio 19 d. Londone lietuvių kilmės rašytojai Rutai Sepetys įteiktas garbingiausias, 80-metį minintis Jungtinės Karalystės apdovanojimas už literatūrą vaikams ir jaunimui – Carnegie medalis. skaityti »

Vis daugiau studentų Lietuvos universitetuose nori studijuoti anglų kalba

Sunku įsivaizduoti sėkmingą verslininką, nekalbantį anglų kalba. Netolimoje ateityje anglų kalba taps privaloma visų profesijų atstovams. skaityti »

Informacinių technologijų egzaminą laiko rekordinis skaičius abiturientų

Specialistai teigia, kad po 10 – 15 metų visos verslo įmonės bus susijusios su informacinėmis technologijomis, taigi nebestebina tai, jog savo ateitį su šia sritimi sieja vis daugiau jaunuolių. skaityti »

Bibliotekos meta skaitymo iššūkį savo skaitytojams

Birželio 15 d. šalies bibliotekos pakvies knygų mėgėjus priimti skaitymo iššūkį ir leistis į vasaros nuotykį. skaityti »

VU rektorius Artūras Žukauskas susitikime su LEU bendruomene: „LEU turi stiprių dalyko didaktikos mokslininkų“

Lietuvos edukologijos universitete (LEU) vyko susitikimas dėl aukštųjų mokyklų tinklo pertvarkos. Diskusijoje dalyvavo LEU bendruomenės nariai, kurie galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus Vilniaus universiteto (VU) rektoriui prof. Artūrui Žukauskui. skaityti »