Konkurse „Išmanus miestas III“ VGTU studentai kurs ir tobulins miestų erdves

Publikuota: 2016 m. gruodžio 2 d. penktadienis
„Jeigu tave tai gąsdina – turi tai pabandyti“, – tuo vadovaujasi viena iš dviejų Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) studentų komandų, dalyvaujančių žurnalo „Structum“ organizuojamame konkurse „Išmanus miestas III“.
 
Jau trečiąjį kartą rengiamas projektas, skatinantis viešojo ir privataus sektorių intensyvų bendradarbiavimą, siekia įgyvendinti Lietuvos savivaldybių planus, pagražinti miestų aplinką, atgaivinti bei pritaikyti erdves pageidaujamai gyventojų veiklai.
 
Kaip ir kiekvienais metais, šįkart konkurse vėl gausu dalyvių iš VGTU. Šiemet mūsų universitetą čia atstovauja dvi komandos. Viena jų, vadovaujama Architektūros inžinerijos katedros vedėjos doc. dr. Tatjanos Grigorjevos bei Geodezijos ir kadastro katedros vedėjos doc. dr. Jūratės Visockienės, savo darbo objektu pasirinko Ukmergės Gruodžio 17 g. teritoriją dėl patrauklios gamtos upės apsuptyje. Vietovė yra atvira, neužstatyta, todėl tokio pobūdžio teritorijoje yra patogu projektuoti naujus statinius.
„Vienas iš pagrindinių iššūkių yra suprojektuoti pastatą, kuris atitiktų išmanaus miesto poreikius ir kuriuo būtų galima didžiuotis ne tik mums, tačiau ir Ukmergės miesto gyventojams. Iššūkis taip pat yra ir darbas su skirtingų disciplinų žmonėmis, darbas su naujausiomis technologijomis bei inovatyvių sprendimų taikymas“, – pasakoja VGTU komandos nariai. Joje kartu darbuojasi trečio kurso VGTU architektūros inžinerijos studentai Greta Zelenkauskaitė, Kristina Kandrotaitė,  Skaistė Padegimaitė, Roberta Kriaučiūnaitė, Ignas Joniškis ir VGTU geodezijos programos trečiakursiai Robertas Černiavskis, Edvin Novikevič, Rokas Bražiūnas.
 
Kitai VGTU atstovaujančiai komandai vadovauja Statinių inžinerinės sistemos ketvirto nuotolinių studijų kurso studentė Indrė Lešinskytė-Pakštienė. Šiai komandai priklauso VGTU pastatų energetikos programos trečiakursis Kazimieras Gailiešius, aplinkos apsaugos inžinerijos programos trečio kurso studentės Milda Juškaitytė ir Edita Gasianec  bei antrus metus biomechanikos studijų programos mokslus kremtantis Evin Aksionov.
Ši VGTU studentų grupė savo darbo objektu pasirinko Naująją Akmenę. Tai grindžia palankia geografine padėtimi: ji yra toli nuo didelių miestų ir arti Latvijos.
 
„Galime svajoti, kad Naujoji Akmenė išaugs į didelį miestą. Taip pat  galime sukurti ten traukos centrą tiek paprastam žmogui, tiek sportininkui. Naujoji Akmenė – ramus ir jaukus miestelis, čia atvykę žmonės gali pailsėti nuo didmiesčio įtampos, tai ateityje ir pritrauks daugiau žmonių“, – pasakoja komandos nariai.
 
Visi konkurse „Išmanus miestas III“ dalyvaujantys projektai turi būti pabaigti iki kitų metų birželio. Idėjoms įgyvendinti skiriamos teritorijos keturiose savivaldybėse: Akmenės, Jonavos, Ukmergės ir Šiaulių rajonų. Labai tikėtina, jog geriausi studentų projektai bus įgyvendinti realybėje. Kiekviena komanda savo pasirinktai teritorijai sukurs miesto poreikius, finansines galimybes, infrastruktūrą atitinkantį projektinį pasiūlymą.
 
Be VGTU, konkurse dalyvauja ir Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus dailės akademijos Kauno skyriaus, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos, Kauno technologijos universiteto, Kauno technologijos universiteto Menų kambario, Klaipėdos universiteto ir Klaipėdos valstybinės kolegijos studentų komandos.
Šaltinis: vgtu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »