LEU rektoriui suteiktas Garbės mecenato vardas

Publikuota: 2015 m. birželio 1 d. pirmadienis

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitetas, šiemet švenčiantis garbingą 20-ties metų jubiliejų, Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) rektoriui akademikui Algirdui Gaižučiui suteikė Garbės mecenato vardą. Apdovanojimas įteiktas gegužės 27 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykusiame šventiniame senjorų universiteto renginyje. Dviejų universitetų partnerystės sutartis pasirašyta prieš trejus metus rektorių akademiko A. Gaižučio ir dr. Zitos Žebrauskienės iniciatyva. LEU auditorijų durys buvo svetingai atvertos senjorams. Čia jie renkasi į paskaitas, seminarus, konferencijas, pasitarimus. LEU aktų salėje vyksta Trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų pradžios šventės, neseniai vyko jubiliejinio filmo ir almanacho sutiktuvės.

Trečiojo amžiaus universiteto įkūrėjas – Lietuvos Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras dr. Medardas Čobotas. Jo vardu ši visuomeninė suaugusiųjų neformaliojo švietimo organizacija pavadinta 2009 metais po signataro mirties.

Trečiojo amžiaus universitetai rūpinasi vyresnio amžiaus žmonių neformaliuoju švietimu ir jų socialine integracija į visuomenę, palaiko jų visavertį fizinį ir emocinį gyvenimą, padeda jaustis aktyviais pilnaverčiais piliečiais. Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universitete yra vienuolika fakultetų, kuriuose savo žinias gilina per pusantro tūkstančio senjorų. Čia vyksta paskaitos, rengiamos mokslinės konferencijos, seminarai, parodos, senjorų chorų festivaliai, vykdomi savanorystės projektai. Universitetas suburia vyresnio amžiaus žmones draugėn ir paskatina juos plėsti savo akiratį, įgyti naujų žinių, keliauti, susirasti bendraminčių.

LEU profesoriai ir docentai skaito paskaitas senjorų auditorijose, o studentai kartu su Trečiojo amžiaus universiteto klausytojais rengia įvairias parodas, dažnai koncertuoja senjorų renginiuose.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »