LEU su leidykla „Šviesa“ kurs inovatyvias ugdymo strategijas

Publikuota: 2014 m. rugsėjo 8 d. pirmadienis

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), skatindamas mokslo ir verslo bendradarbiavimą, sudarė sutartį su leidykla „Šviesa“. Universitetas, siekdamas inovacijų sklaidos su leidykla, bendradarbiaus rengiant ir leidžiant bendrus mokslo populiarinimo leidinius ir jų serijas, užsiims mokslinių tyrimų komercinimu ir su verslumo ugdymu susijusiomis veiklomis.

Leidykla ir LEU bendradarbiaus kuriant inovatyvias ugdymo strategijas ir priemones, gerinant pedagogų rengimo kokybę. Kartu inicijuos ir vykdys ES struktūrinių fondų, nacionalinius ir tarptautinius projektus, plėtojant kitą abiem šalims naudingą projektinę veiklą.

Universitetas konsultuos leidyklą rengiant vadovėlius, kuriant mokomąsias priemones. Kartu organizuos bendrus tyrimus, naujų metodų panaudojimo ir efektyvumo vertinimą. LEU įsipareigojo bendradarbiauti rengiant mokslines-praktines konferencijas, keistis su  „Šviesa“ naudinga informacija apie tyrimus, apklausas, studentų atliktus tiriamuosius darbus, kuriuose analizuojamos, aptariamos sukurtos ir išleistos mokymosi priemonės.

„Šviesa“ įsipareigojo teikti siūlymus dėl studijų kokybės LEU gerinimo, programų tobulinimo, bendradarbiauti taikant šiuolaikines ugdymo metodikas ir rengiant popierines ir skaitmenines mokymosi priemones.

Viena iš LEU prioritetinių plėtros krypčių – įtvirtinti savo indėlį į šalies ir visuomenės vystymąsi. LEU numatyta skatinti mokslinių tyrimų komercinimą, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros rezultatų perteikimą ir komercinių paslaugų vystymą, prisidėti prie socialinio verslumo plėtojimo. Tad socialinės partnerystės su verslo įmonėmis tiesiogiai prisideda prie šių tikslų realizavimo.

Jau kuris laikas Lietuvos edukologijos universitetas sėkmingai plėtojo socialinę partnerystę su viešojo sektoriaus organizacijomis ir asociacijomis, taip pat ir su verslo subjektais.

Universitetas, plėtodamas specializuoto edukacinio universiteto modelį, iš esmės atnaujindamas studijų procesą ir mokslinių tyrimų organizaciją, sieks išlaikyti pedagogų, edukacijos specialistų prioritetinį rengimą, išplės atskirų sričių studentams ir kitoms visuomenės grupėms siūlomų paslaugų įvairovę.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »