LSAS: siekiame švietimo sistemos pažangos

Publikuota: 2012 m. rugpjūčio 25 d. šeštadienis

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) rugpjūčio 21–ąją dieną kreipėsi į Lietuvoje veikiančias politines partijas, siekdama ir toliau aktyviai dalyvauti priimant svarbius su švietimo sistema susijusius sprendimus.

Teikiamame rašte organizacija pristatė pagrindinius Lietuvos Respublikos švietimo sistemos tobulinimo prioritetus, siūlydama juos įtraukti į politinių partijų rinkimines programas. „Manome, jog norint sulaukti Lietuvos aukštojo mokslo sistemos kokybės šuolio, privalome kryptingai judėti pirmyn, sutelkdami visas suinteresuotas puses glaudžiam bendradarbiavimui. Tikime, jog mūsų kreipimasis, pabrėžiantis svarbiausias, tuo pačiu ir esminių pokyčių reikalaujančias švietimo sistemos dalis, atkreips politinių partijų, turėsiančių svarų balsą ateinančioje valstybės valdymo kadencijoje, dėmesį, o taip pat atneš tiesioginės įtakos siekiant teigiamų struktūrinių pokyčių švietimo sistemoje“– teigė laikinai einantis LSAS prezidento pareigas Tomas Pūtys.

Siekdama Lietuvos aukštojo mokslo sistemos raidos ir kokybiškų studijų, tenkinančių tiek studentų, tiek ir darbo rinkos keliamus lūkesčius, LSAS pateikė politinėms partijoms siūlymus paliesdama aktualiausias temas kaip: Bolonijos proceso įgyvendinimas, į studentus orientuotų studijų modelio taikymas, Europos kreditų perkėlimo ir kaupimo sistemos įgyvendinimas, mokymasis visą gyvenimą, aukštojo mokslo prieinamumas, studijų finansavimo sistema, priėmimo sistemos į Lietuvos aukštąsias mokyklas tobulinimas, profesinio orientavimo sistemos kūrimas, pasiskirstymas tarp profesinio ir aukštojo mokslo sektorių, studentų gebėjimų ugdymas ir verslumo skatinimas.

LSAS teikiamais siūlymais politinėms partijoms siekiama kryptingai ir efektyviai prisidėti prie jaunimui bei studentams palankiausių aukštojo mokslo sąlygų užtikrinimo. Organizacijos manymu yra būtina sistemingai tobulinti visas siūlymuose įvardintas sritis, į sprendimų priėmimą įtraukiant studentų atstovus.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »