Lietuvos ambasadoriai imsis naujos diplomatų kartos ugdymo

Publikuota: 2016 m. liepos 26 d. antradienis

Lietuvos ambasadorių suvažiavime pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI). Įvairiose šalyse reziduojantys ir jau baigę eiti pareigas Lietuvos ambasadoriai – klubo nariai dės pastangas ugdydami būsimuosius diplomatus.

„Norime aktyviai prisidėti stiprinant Lietuvos diplomatiją bei jos tradicijas. Mūsų manymu, VU TSPMI yra ta vieta, kurioje prasideda nepriklausomos Lietuvos diplomatijos tradicijų formavimas“, – teigė LAK prezidentas Algirdas Kumža. Susitarimu numatomi bendri projektai mokslo ir studijų srityse, praktikos galimybės studentams, didesnis mokslininkų įsitraukimas į užsienio politikos klausimus, verslo, akademinės bendruomenės ir diplomatų trišalis bendradarbiavimas. Aktyvūs ir jau baigę eiti pareigas ambasadoriai įsteigė stipendiją už geriausią VU TSPMI tarptautinių santykių ir diplomatijos magistrantūros programos baigiamąjį darbą.

Ambasadorių klubas vienija tokius žymius diplomatus kaip prof. Pranas Kūris, Romualdas Kozyrovičius, Gintė Damušytė, Petras Vaitiekūnas. Be jaunosios kartos ugdymo ir diplomatijos tradicijų puoselėjimo, klubas rūpinasi Lietuvos diplomatijos istorija, jos asmenybių bei faktų deramu įamžinimu, kaupia ir skleidžia ambasadorių veiklos patirtį, turinčią praktinę reikšmę kasdieniam diplomatų darbui, bendradarbiauja su žurnalistais, rašytojais ir kitomis visuomenės grupėmis.

„VU TSPMI nuo pat įkūrimo intensyviai bendradarbiauja su Užsienio reikalų ministerija, šio instituto alumnai sudaro didelę diplomatų bendruomenės dalį, įskaitant ir augantį ambasadorių skaičių. Tikiu, kad ši sutartis su LAK suteiks daugiau galimybių patyrusiems diplomatams, dirbusiems ambasadoriais, perduoti savo patirtį jaunimui ir, svarbiausia, prisidės prie mūsų studentų – būsimųjų ambasadorių – ugdymo“,  – sakė VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

VU TSPMI siūlo lanksčias tarpdisciplinines bakalauro ir magistrantūros studijas. Jau beveik 25 metus viena populiariausių magistrantūros programų skirta siekiantiesiems diplomato profesijos. Baigę šią programą TSPMI alumnai dažnai įsidarbina Užsienio reikalų ministerijoje ir kitose Lietuvos valstybinėse institucijose, tarptautinėse ir nevyriausybinėse organizacijose. Šiuo metu kas ketvirtas nepriklausomos Lietuvos diplomatinės tarnybos darbuotojas yra VU TSPMI alumnas.

Šaltinis: vu.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Dilema nerandantiems darbo: laukti, kol pasikeis rinka, ar persikvalifikuoti?

Nors šių metų rugpjūčio 1 d. Lietuvos darbo biržoje buvo registruota 134,1 tūkst. darbo ieškančių žmonių, nesutampa darbdavių ir darbuotojų lūkesčiai dėl darbo pobūdžio. skaityti »

Rugsėjo stresas: kaip apsaugoti pirmokus ir abiturientus?

Pasak sveikatos specialistų, ruduo kai kuriems moksleiviams, ypač pradinukams ir gimnazistams, sukelia nervinę įtampą, o sergančių jaunuolių skaičiai šokteli kelis kartus. skaityti »

Geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pasirašė įsakymą dėl prezidentų stipendijų 2017–2018 studijų metams skyrimo. skaityti »

Beveik pusė Lietuvos tėvų už vaikų lavinimą planuoja mokėti pinigus

Lietuvos tėvai vis daugiau dėmesio ir finansų skiria vaikų lavinimui bei ugdymui. skaityti »

Jaunieji geografai tarptautinėje olimpiadoje pasipuošė visų spalvų medaliais

Lietuvos jaunųjų geografų komanda iš Serbijoje vykusios tarptautinės geografijos olimpiados grįžo su visų spalvų medaliais. Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso, du sidabro ir vieną bronzos medalius. Tai geriausias Lietuvos komandos pasiekimas per visą geografijos olimpiadų istoriją. skaityti »

Skiriant valstybės finansavimą moksliniams tyrimams – orientacija į kokybę

Finansuojant mokslinius tyrimus ypatingas dėmesys bus skiriamas kokybei. 60 proc. lėšų moksliniams tyrimams bus skiriama pagal kokybinius parametrus, 40 proc. lėšų – pagal kiekybinius rodiklius. skaityti »

Į pagalbą mokytojams: parengtos rekomendacijos, padėsiančios atpažinti smurtą patyrusius vaikus ir jiems padėti

Mokytojai ir kiti mokyklos darbuotojai gali greičiausiai pastebėti skriaudžiamą vaiką ir jam padėti. skaityti »

Regionų bibliotekose – nemokama teisinė pagalba

Prieš kelis mėnesius pradėję teikti nemokamą teisinę pagalbą nuotoliniu būdu, Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinikos konsultantai pastebi: teisinių paslaugų poreikis yra didžiulis, tačiau jos įkandamos ne visiems. skaityti »

Priimamos paraiškos dėl atnaujintos Vlado Jurgučio premijos ir naujos Lietuvos banko premijos už disertaciją

Visą rugpjūtį ir pirmąją rugsėjo pusę Lietuvos bankui galima teikti paraiškas dėl dviejų premijų, skiriamų už ekonomikos srities mokslinės veiklos pasiekimus. skaityti »

Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje pelnytas bronzos medalis

Liepos 28–rugpjūčio 4 dienomis Teherane Irane vykusioje tarptautinėje informatikos olimpiadoje Kauno technologijos universiteto gimnazijos dešimtokas Gediminas Lelešius (mokytoja Kristina Serapinaitė) laimėjo bronzos medalį. skaityti »