Lietuvos inovacijų progresui skatinti – 2,5 mln. eurų

Publikuota: 2017 m. birželio 22 d. ketvirtadienis

Inovatyvios įmonės, bendradarbiaujančios ar norinčios bendradarbiauti su mokslininkais, vėl gali teikti paraiškas gauti inovacinių čekių. Įmonės, kurių paraiškos bus patvirtintos, gaus dalinį finansavimą ir su mokslo institucijomis galės realizuoti savo projektus. Šiam etapui numatyta paskirstyti 2,5 milijono eurų.

„Inovaciniais čekiais siekiame skatinti verslą ir mokslą užmegzti pirminius kontaktus, taip pat tęsti jau pradėtas vykdyti mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklas. Mūsų tikslas – kad kuo daugiau įmonių ir mokslo įstaigų kartu plėtotų inovacijų srities veiklą ir kuo aktyviau naudotųsi galimybėmis, kurias teikia verslo ir mokslo bendradarbiavimas“, – sako ūkio viceministrė Lina Sabaitienė.

Pasak ūkio viceministrės, skelbti antrąjį kvietimą paskatino didelis susidomėjimas pirmuoju, paskelbtu š. m. sausio mėn. Tuomet sulaukta beveik pusės tūkstančio įmonių, norinčių pradėti darbus su mokslininkais ar tęsti jau pradėtą bendradarbiavimą naudojantis priemone, paraiškų. Antrasis kvietimas paskelbtas tokiomis pat sąlygomis kaip pirmasis. Tuo pačiu metu yra rengiamas trečiasis kvietimas, kurį planuojama skelbti dar šių metų rudenį. Pastarojo reikalavimai bus pakoreguoti: numatoma padidinti inovacinio čekio vertę, taip pat iš konkursinės padaryti tęstinę priemonę, kad sąlygos gauti investicijų būtų dar paprastesnės.

Inovaciniai čekiai yra itin efektyvi Europos Sąjungos fondų priemonė, šiuolaikiškus verslininkus jungianti su mokslo bendruomene ir taip skatinanti visos Lietuvos inovacijų progresą. Pagal dabar galiojančią tvarką dėl inovacinių čekių gali kreiptis ne mažiau kaip 6 mėnesius veikiančios įmonės, kurių metinė apyvarta yra ne mažesnė nei 3 tūkst. eurų. Finansavimo intensyvumas priklausys nuo įmonės dydžio ir paslaugų pobūdžio.

Paraiškas gali pildyti ir tie pareiškėjai, kurie jau anksčiau gavo dalinį finansavimą pradinėms techninių galimybių studijoms, tolesniems tyrimams ar net prototipams kurti.

Daugiau informacijos apie antrąjį kvietimą ir visas finansavimo sąlygas galima rasti adresu http://InoCekiai.MITA.lt ir www.ESinvesticijos.lt. Paraiškas galima teikti iki š. m. spalio 19 dienos.

Planuojama, kad iki 2020 m. į projektų įgyvendinimą bus investuota iki 10,137 milijono Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Šaltinis: Pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »