Lietuvos moksleiviai laimėjo prestižinį JAV diplomatijos konkursą

Publikuota: 2012 m. gruodžio 12 d. trečiadienis

 Lietuviai triumfavo devintojoje Tarptautinėje Čikagos Jungtinių Tautų modelio konferencijoje CIMUN (Chicago International Model United Nations conference).

Geriausios Delegacijos (pirmosios vietos) apdovanojimą JT Nusiginklavimo ir Tarptautinio Saugumo komitete laimėjo Justas Zaborovskis iš Vilniaus Gabijos gimnazijos ir Karolis Armonas iš Kauno jėzuitų gimnazijos.

Vyriausiasis komandos delegatas Justinas Mickus iš Kauno jėzuitų gimnazijos ir Žygimantas Kapočius iš Vilniaus licėjaus užsitarnavo Garbingo Pasirodymo (trečiosios vietos) apdovanojimą pagrindiniame Generalinės Asamblėjos komitete, kuriame šiemet varžėsi 266 dalyviai.

Rinktinė suformuota dar pavasarį, po pirmą kartą Lietuvoje tokiu pačiu principu organizuotų Jungtinių Tautų Modelio konferencijų LIMUN Kaunas ir LIMUN Vilnius, subūrusių daugiau nei 200 moksleivių. Komandos vadovo Justino teigimu, „naujokams sėkmingai varžytis prieš mokyklas, kurių klubai gyvuoja jau daugiau nei 15 metų – tai net svarbiau nei patys apdovanojimai“.

LIMUN projekto vadovas Dominykas Milašius džiaugėsi, kad Lietuvoje pagaliau buriasi intelektualaus jaunimo grupė, savo autoritetais laikanti ne garsius sportininkus ar pop–žvaigždes, o tarptautinio lygio politikos, ekonomikos ir tarptautinių santykių specialistus. „Dar kartą įrodėme, kad ir mažiausios šalys gali priblokšti savo intelektu ir gebėjimu spręsti problemas“, – teigė dabartinis SciencesPo–Paris pirmakursis. Jis šią konferenciją laimėjo 2009 metais, atstovaudamas Čikagos Saint Ignatius College prep mokyklą, kurioje tuo metu mokėsi kaip mainų programos moksleivis. Pernai taip pat sėkmingai pasirodė ir projekto bendraautorius Justinas Mickus, dalyvavęs toje pačioje mainų programoje. Sužavėti lietuvių talentu diplomatijai, konferencijos organizatoriai pakvietė suburti ir Lietuvos delegaciją.

Čikagos konferencija, kasmet pritraukianti daugiau nei tūkstantį tris šimtus dalyvių iš viso pasaulio, ypač garsėja savo simuliuojamų situacijų realumu ir painumu, kadangi vienu metu vyksta apie 20 JTO ir specialiųjų komitetų sesijų, kuriose simuliuojamos realaus laiko krizės ir galvosūkių scenarijai.

Delegacijai į konkursą išvykti padėjo privatūs rėmėjai, o pasiruošti – taip pat tarptautine politika besidomintys moksleiviai ir studentai.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Mokslo virusu vaikus užkrečia ne tik bandymai, bet ir šansas pademonstruoti išradimus viešai

Vienas iš būdų motyvuoti jaunuosius išradėjus kurti – didelio populiarumo JAV sulaukiančios išradimų mugės bei konkursai. Tokioje mokslo mugėje šių metų rugsėjį jaunimą kviečia sudalyvauti ir technologijų bei verslumo renginys #SWITCH! skaityti »

Mechatronikos ir robotikos specialistai – be jų neįsivaizduojama ateitis

Kompiuterio spausdintuvas, oro temperatūros termostatas, šaldytuvas su skaitmeniniu valdymu – visa tai yra mechatronikos įrenginiai. skaityti »

Šiemet – rekordinis skaičius stojančiųjų į pedagogikos krypties profesines studijas

Pedagogikos krypties profesinėms studijoms, sulaukusioms itin didelio aukštųjų mokyklų absolventų susidomėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija papildomai skyrė 30 valstybės finansuojamų vietų. skaityti »

V. Sutkus: būsimų bedarbių rengimą stabdo rinka

Pristatome Lietuvos verslo konfederacijos prezidento Valdas Sutkaus mintis apie Lietuvos švietimo pertvarką. skaityti »

Tarptautiniai studentų mainai: investicija į save ir profesinę ateitį

Naujausi „Erasmus+“ poveikio tyrimo duomenys rodo, kad daugelyje šalių studentų mainų programos dalyviams po studijų baigimo įsidarbinti darbo rinkoje pavyksta net 14 proc. lengviau ir greičiau. skaityti »

Jaunimo susidomėjimas šalies aukštosiomis mokyklomis nemažėja

Stojančiųjų susidomėjimas Lietuvos aukštosiomis mokyklomis nemažėja. Kaip ir pernai, į universitetus ir kolegijas pretenduoja 68 proc. brandos atestatus turinčių bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų. skaityti »

Trečdalis stojančiųjų į universitetus renkasi Vilniaus universitetą

5 230 visų stojančiųjų į Lietuvos universitetus pirmuoju prioritetu pageidavo studijuoti geriausiai tarptautiniuose reitinguose tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų vertinamame Vilniaus universitete. skaityti »

„Baltoji žynė“ – įtraukianti maginė fantastika net ir tiems, kurie nemėgsta fantastikos

Australų kilmės rašytoją Trudi Canavan nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje. skaityti »

Švietimo ministrė: Lietuva turi visas sąlygas tapti informacinių technologijų centru

Europos komisijos teigimu, net 40% darbdavių Europoje neranda darbuotojų, kurių įgūdžiai įmonei leistų atsinaujinti ir sparčiai judėti į priekį. skaityti »

JTO dirbanti lietuvė: „Didžioji mano darbo dalis – įtikinti kitus, kad viskas yra įmanoma“

„Nelaikau savęs emigrante“, – šypsosi Ieva Lazarevičiūtė, jau 11 metų gyvenanti Brazilijoje. skaityti »