Lietuvos mokyklų apdovanojimai padės atrasti šalies mokyklų herojus

Publikuota: 2017 m. kovo 3 d. penktadienis

Po sėkmingo praėjusių metų starto grįžta Lietuvos mokyklų apdovanojimai (LMA). Kovo 30 dieną Kauno technologijos universiteto (KTU) „Santakos“ slėnyje vyksiančiame renginyje ne tik paaiškės dešimties nominacijų nugalėtojai, bet ir vyks nemokama konferencija moksleiviams bei mokytojams „Code the future“. Siūlyti savo favoritus galima jau nuo kovo 1 d. ČIA.

Šiais metais nominacijų sąrašas pasipildė nauja kategorija – „Metų darnumas“. Likusios nominacijos: „Metų mokytojas“, „Metų moksleivis“, „Metų būrelis“, „Metų išradėjas“, „Metų mokyklos prezidentas“, „Metų mokykla“, „Metų projektas“, „Metų pagalbininkas“ ir „Metų mokinių taryba“.

Dėmesio centre – mokyklų šviesuoliai

Vieno iš organizatorių Manto Kidyko teigimu, renginiu siekiama skatinti šalies mokyklų bendruomenių aktyvumą ir iniciatyvumą bei įvertinti tuos, kurie kasdien stengiasi, dirba ne tik dėl moksleivių, bet ir dėl šalies ateities: „Norime, kad plačioji visuomenė žinotų apie mokyklų šviesuolių daromus gerus darbus savo bendruomenėms ir Lietuvai.“

„Šalies mastu vyksta ir daugiau apdovanojimų, kuriuos organizuoja miestų savivaldybės, atskiros mokyklos, bet jie – pavieniai. Iki šiol vieningo renginio, siekiant pagerbti geruosius pavyzdžius mokyklose, nebuvo, – pažymėjo M.Kidykas. – Kasmet į KTU stojantys abiturientai netrunka atskleisti turimų talentų ir gebėjimų, kuriuos pastebėjo ir ugdė vienas ar kitas mokytojas. Norime tuo pasidžiaugti.“

M.Kidyko nuomone, vien tai, jog kitas žmogus pastebėjo mokytojo, atskirų moksleivių ar jų būrelių vykdomą veiklą, yra didelis laimėjimas ir garbė. 

Pranešimus skaitys žinomi veidai

Lietuvos mokyklų apdovanojimų organizatorius ir iniciatorius – Kauno technologijos universitetas (KTU). Renginys labiausiai orientuotas į 10-12 klasių moksleivius.

Prieš skelbiant dešimties nominacijų nugalėtojus KTU „Santakos“ slėnyje (K. Baršausko g. 59, Kaunas) vyks konferencija „Code the Future“, kurios metu moksleiviai turės galimybę išgirsti žinomų visuomenės veikėjų skaitomus pranešimus. Renginyje tikimasi sulaukti apie pusę tūkstančio moksleivių.

„Žodis „code“ (liet. kodas, kodavimas) šiandien įgauna technologijų padiktuoto kūrybiškumo atspalvį. Renginio metu moksleiviai gaus informacijos apie „užkoduotus“ sėkmingos ateities elementus: talentų ugdymą, tarpdiscipliniškumą, tvarią aplinką, tarptautiškumą, mokslo ir verslo bendradarbiavimą“, – vardijo viena renginio organizatorių Rūta Repovienė.  

Jos teigimu, siekiama, kad Lietuvos mokyklų apdovanojimai vyktų kasmet, augtų, stiprėtų, sulauktų visuotinio pripažinimo ir taptų nacionaliniais mokyklų apdovanojimais.

Šių metų LMA nugalėtojų laukia KTU ir rėmėjų įsteigti prizai, oficialūs dalyvio pažymėjimai ir unikalios apdovanojimų statulėlės. Renginio metu taip pat bus apdovanoti trečius metus vykstančio projekto moksleiviams „Iššūkis mokyklai“ dalyviai ir prizininkai.

Nominantus vertins ir komisija

Siūlyti savo kandidatus nominacijoms gali visų šalies mokyklų moksleiviai, tėvai, absolventai, kiti mokyklų jų bendruomenių nariai. Registruojant savo nominantą, būtina pateikti trumpą aprašymą, pagrindimą, išvardinti nuopelnus bei pridėti nuotrauką. Tas pats asmuo gali nominuoti kelis skirtingus projektus, moksleivius, mokytojus, būrelius ir kitus.

Balsuoti už pretendentus atskiroms nominacijoms laimėti gali visi, asmenines socialinio tinklo „Facebook“ paskyras turintys vartotojai, nes balsavimas vyksta, skaičiuojant paspaudimus „patinka“ (angl. like). Daugiausiai balsų kiekvienoje nominacijoje surinkęs trejetukas, toliau bus vertinamas kompetentingos komisijos, kurią sudarys LMS, KTU atstovai, verslo įmonių vadovai, švietimo organizacijų specialistai.

Balsavusių „patinka“ paspaudimai bus paverčiami balais ir sumuojami kartu su komisijos vertinimais.

KTU „Santakos“ slėnyje kovo 30 d. moksleivių laukia ir didelė laisvalaikio erdvė, kurioje vyks kūrybinės dirbtuvės, susijusios su tvarumu, ekologija, technologijomis, apsilankyti kvies įvairios ekspozicijos.

Toje pačioje erdvėje taip pat vyks pramogos, susijusios su virtualia realybe, Universiteto atstovai teiks informaciją apie studijas, laisvalaikio veiklas, bus pristatytas interaktyvus „Monos Lizos“ piešinys, atgimęs ant vieno iš KTU bendrabučių sienos.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »