Lietuvos vežėjų sąjunga ir VGTU įtvirtino partnerystę

Publikuota: 2016 m. lapkričio 11 d. penktadienis

Lietuvoje transporto ir logistikos sektorius sukuria 10–12 proc. šalies BVP, jame dirba apie 5 proc. visų dirbančiųjų. Šie rodikliai patvirtina, kad transporto ir logistikos sektoriaus efektyvumas Lietuvoje yra labai didelis. Jam kasmet augant atsiranda didelis naujų srities profesionalų poreikis, kurį užtikrinti siekia Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Transporto inžinerijos fakultetas.

Pažangą ir tinkamą specialistų paruošimą lemia glaudūs mokslo ir studijų, pramonės ir verslo institucijų ryšiai. Suinteresuoti skatinti tarpusavio bendradarbiavimą, šiandien VGTU ir Lietuvos vežėjų sąjunga (LVS) pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šalys parašais patvirtino bendradarbiavimą teikiant abipuses konsultacijas ir apsikeičiant informacija, susijusia su aukštos kvalifikacijos specialistų rengimu bei bendrais moksliniais tyrimais.

„Augantis verslo įmonių dalyvavimas ir atsakomybė rengiant būsimuosius specialistus yra naudingas universiteto studentams. Studijos ir darbo rinka nėra du atskiri specialisto gyvenimo etapai, nes studijų metu įgyta patirtis, kontaktai bei verslo situacijų pažinimas padeda siekti karjeros aukštumų“, – sakė VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.

Sutarties pasirašymo metu abi pusės sutarė dėl glaudaus bendradarbiavimo ugdant transporto ir logistikos specialistų praktinius gebėjimus.

„Esame pasiruošę atverti VGTU studentams transporto ir logistikos verslo duris. Ekskursijos į įmones, aktuali baigiamųjų darbų ir mokslinių tyrimų tematika, verslo atstovų paskaitos studentams yra tik pirmieji žingsniai, kuriuos Lietuvos vežėjų sąjunga jau padarė šiame procese. Verslo įsitraukimo į studijų procesą pridėtinė vertė turi būti matuojama aiškiais kokybės kriterijais, to kartu ir sieksime“,  – teigė Mečislavas Atroškevičius, LVS prezidentas ir UAB „Mečys“ direktorius.

Daugiau nei 60 narių turinti LVS vienija transporto, ekspedicijos, statybos, gamybos ir kitas įmones, kurios savo veikloje nuolatos naudoja transporto priemones. Pagrindinis asociacijos tikslas – mažinti veiklos kaštus, kartu organizuoti darbuotojų mokymus, gerinti verslo aplinką ir įsisavinti verslui skiriamą Europos Sąjungos paramą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kiekvienoje Vilniaus mokykloje – atviros mikrokompiuterių erdvės

Kovo 20 d. sostinės savivaldybės Jaunimo informacijos centre „Genio“ progimnazijos penktokai mikrokompiuteriais matavo patalpos temperatūrą, kūrė šviesoforo algoritmą ir eksperimentavo. skaityti »

Ateitis priklausys miestuose gyvenantiems kūrybingiems žmonėms

Pasak R. Dargio, į darbo rinką jau ateina naujos kartos darbuotojai, kurių prioritetai skiriasi nuo rinkos senbuvių. skaityti »

Skelbiamas 2017 metų Kalbos premijos konkursas

Seimo Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi 2016 m. gruodžio 22 d. Seimo nutarimu Nr. XI-186, skelbia 2017 metų Kalbos premijos konkursą. skaityti »

Švietimo ir mokslo komitetas nagrinėjo tarptautinių švietimo tyrimų rezultatus

Švietimo ir mokslo komitetas kovo 15 d. posėdyje išklausė Švietimo ir mokslo ministerijos pranešimą apie 2015 metų tarptautinių švietimo tyrimų – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos PISA ir Švietimo pasiekimų vertinimo tarptautinės asociacijos TIMSS rezultatus. skaityti »

Ar buhalteriai išnyks kaip dinozaurai?

Sparčiai vystantis technologijoms, vis dažniau viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimų, kad buhalteriai yra viena iš tų profesijų, kurios poreikis artimiausiu dešimtmečiu smarkiai sumažės. skaityti »

Lietuviškas vadovėlis – geriausia mokymosi priemonė pasaulyje

Ekonomikos vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą”, kurį parengė ir išleido Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbtas geriausia edukacine priemone pasaulyje. skaityti »

Ateities IT: programavimo įgūdžių nebepakaks

Ateities IT specialistams, kurie tikisi ne tik atlikti paskirtas užduotis, bet ir kurti IT sprendimus, reikės papildomų kompetencijų. skaityti »

Bibliotekomis naudojasi daugiau nei milijonas Lietuvos gyventojų

Lietuvos bibliotekų durys 2016 m. buvo atvertos 22,8 milijono kartų. skaityti »

Ar IT specialistui būtinas diplomas?

Bendraujant su moksleiviais ar žmonėmis, ieškančiais naujo karjeros kelio, dažnai tenka išgirsti abejonę, kam tas universitetas, jei galima iš karto pradėti savo verslą. skaityti »

VU komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio” – geriausia Baltijos šalyse

Vilniaus universiteto komunikacijos kampanija „Belaukiant Nobelio”, kurios metu buvo pristatyta VU Gyvybės mokslų centro profesoriaus Virginijaus Šikšnio atrasta genomo redagavimo technologija CRISPR-Cas9 – „DNR žirklės” – buvo įvertinta kaip geriausia viešojo sektoriaus įvaizdinė kampanija Baltijos šalyse konkurse „Mi:t&links. Baltic Communication Awards 2017”. skaityti »