M. Mažvydo biblioteka Europos Parlamente pristatys virtualiosios realybės biblioteką

Publikuota: 2016 m. spalio 18 d. antradienis

Spalio 18–19 dienomis Europos Parlamente Briuselyje vyks tarptautinė bibliotekų paroda „Generation Code: Born at the Library“. Interaktyvi paroda rengiama Europos programavimo savaitės metu. Ji atspindės, kaip bibliotekos patenkina skaitmeninio amžiaus iššūkius, kasdien gerindamos jaunų bei vyresnės kartos europiečių skaitmeninius įgūdžius. Parodoje pirmą kartą bus parodytas Nacionalinės bibliotekos projekto „Bibliotekos pažangai 2“ sukurtas virtualiosios realybės bibliotekų pristatymas – „Laiko portalas“.

„Laiko portalas“ – tai virtualiosios realybės pristatymas, kuris, naudojant specialius akinius ir kitas modernias technologijas, sudaro galimybę žmonėms bibliotekoje keliauti laiku ir patiems pamatyti istorinius įvykius bei asmenybes. Portalas pagelbės žmonėms nusikelti prie žymiosios italų renesanso menininko Rafaelio freskos „Atėnų mokykla“, susitikti su graikų išminčiais Aristoteliu, Pitagoru bei Platonu ir su jais pabendrauti. Šia ekspozicija siekiama parodyti, jog modernioje bibliotekoje žmonės žinių gali gauti ne tik tradiciniu būdu, bet ir „patirti“ informaciją pasitelkdami pažangias technologijas. Tai yra vienas iš būdų, kaip bibliotekos padeda įtraukti visuomenę naudotis technologinėmis naujovėmis. Parodos dalyviams taip pat bus pristatytas projektas „Bibliotekos pažangai 2“, kuris irgi prisideda prie Lietuvos gyventojų skaitmeninio raštingumo gerinimo bei viešųjų bibliotekų modernizavimo.

Parodos „Generation Code“ metu visos dalyvaujančios bibliotekos ir organizacijos Europos Parlamento nariams bei darbuotojams atvers įdomų programavimo bei robotikos pasaulį, pasitelkdamos smagias interaktyvias veiklas, pademonstruos šių dienų bibliotekų paslaugas, supažindinančias žmones su naujomis technologijomis. Europos Sąjungos politikos formuotojams norima parodyti, kad viešosios bibliotekos yra svarbi infrastruktūros dalis įgyvendinant Europos naujų įgūdžių darbotvarkę (angl. The New Skills Agenda for Europe) ir kuriant bendrą skaitmeninę rinką – be viešųjų bibliotekų pagalbos daugelio žmonių šie pokyčiai nepasieks. Taip pat bus akcentuojama, kad, siūlydamos tokias inovatyvias paslaugas kaip programavimas, viešosios bibliotekos didina savo vaidmenį vietos bendruomenėms, nes suteikia žmonėms galimybę gerinti vis paklausesnius skaitmeninius įgūdžius.

Parodos lankytojai galės dalyvauti ir dirbtuvėse. Interaktyvioji veikla apims programavimą, robotiką, 3D spausdinimą, virtualiosios realybės patyrimą, mokymus, kaip naudotis išmaniaisiais įrenginiais.

Parodoje „Generation Code“ dalyvaus daugiau kaip 10 viešųjų bibliotekų iš Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, Ispanijos, Vokietijos, Belgijos, Rumunijos, Lenkijos, Estijos, Prancūzijos, tarptautinių organizacijų atstovai. Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai atstovaus projekto „Bibliotekos pažangai 2“ vadovas Eugenijus Stratilatovas ir dalis projekto darbuotojų.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »