Martyno Mažvydo biblioteka atidaro Laisvalaikio skaityklą

Publikuota: 2017 m. gegužės 30 d. antradienis

Knygos – laisvalaikio dalis, jos lydi mus nuo pat mažens, atsiranda laiku ir vietoje, kartais pamokydamos, kartais suteikdamos vilties, pralinksmindamos. Nuo šiol unikali galimybė visiems Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skaitytojams, trokštantiems knygas skaityti ir namuose, – dabar jums nereikia skubėti į biblioteką, kad perskaitytumėte dar vieną romano skyrių. Laisvalaikio skaitykla atveria knygų skrynią ir kviečia išsirinkti mėgstamiausią knygą, neštis ją į namus ir skaityti, skaityti, dar kartą skaityti... Prie kavos ar arbatos puodelio, o gal vasaros vėjui tyliai šiurenant knygos puslapius parke, besidžiaugiant ne tik saulės, bet ir knygos šviesa. Kviečiame į Laisvalaikio skaityklos atvirąjį fondą – išsirinkite geriausią knygą-draugę laisvalaikiui!

Atidarymo proga kviečiame ne tik skaityti, bet ir šokti. Ar pamenate, kada paskutinį kartą šokote bibliotekoje? Jei ne, tuomet ši žinutė kaip tik jums. Laisvalaikio skaityklos atidarymo proga kviečiame visus knygų mėgėjus įsisukti į lindihopo šokių ritmąlinksmą, vasariškomis spalvomis ir emocijomis spinduliuojantį renginį.

XX a. 3–4 dešimtmetyje gimęs amerikiečių gatvės šokis dar kitaip vadinamas laisvės šokiu, nes nė vienas iki tol buvęs šokis nesuteikė tiek laisvės saviraiškai. Frankie Manningo indėlis į šio šokio kūrimą buvo reikšmingiausias. 1933 m. šokėjas atliko pirmąjį triuką, kuris pavertė lindihopą patraukliausiu šokiu istorijoje, nes niekas anksčiau šokdamas nemesdavo partnerės į orą. Tačiau didysis lindihopo populiarumas prasidėjo 1935 metais, kai Hubertas White’as atvedė savo šokėjus į kasmetį Niujorko šokių čempionatą „Harvest Moon“ ir lindihopas pirmą kartą buvo pristatytas greta tradicinių šokių – fokstroto, rumbos, valso ir tango.

Laisvo šokio dvasią jums padovanosiantys „Hopper’s“ studijos šokėjai unikalioje bibliotekos erdvėje padės iš naujo atrasti šokančio žmogaus grožį ir bibliotekos žavesį.

Laisvalaikio skaityklos atidarymas – gegužės 31 d.17 val.

Šaltinis: M. Mažvydo biblioteka
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

VGTU studentai kels Vilnių į virtualią realybę

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) jau trečią kartą vieši Žilvinas Lilas – Kelno (Vokietija) medijų meno akademijos profesorius, vienas iš Paidia instituto Kelne įkūrėjų, ketverius metus dirbęs kompanijoje „Disney“, nuo 2004 m. dėstantis akademinei bendruomenei, verslo ir vyriausybinėms institucijoms daugiau nei dešimtyje šalių. skaityti »

7 patarimai abiturientams, kaip pasirinkti tinkamas studijas

Jau greitai Lietuvos abiturientai ne tik laikys brandos egzaminus, bet ir darys vieną svarbiausių sprendimų savo gyvenime – rinksis studijas ir kartu ir būsimą karjeros kelią. skaityti »

„LOGO“ olimpiada atskleidė tendenciją: vis daugiau merginų renkasi IT mokslus

Programavimą renkasi vis daugiau merginų. Tokią tendenciją išryškino šių metų „LOGO“ konkursas ir olimpiada, kurioje dalyvavo 106 antrų-aštuntų klasių mergaitės. skaityti »

Garsiniai skaitymai supažindins su geriausiomis 2016 m. knygomis vaikams

Pasakos prieš miegą – įprastas dalykas. O jei pasaka pradėtume rytą? skaityti »

Vaikų knygos dieną bus apdovanoti labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai

Nacionaliniame dramos teatre, iškilmingai bus apdovanoti 2016 m. labiausiai nusipelnę vaikų literatūros kūrėjai: rašytojai, iliustruotojai, vertėjai, taip pat skaitymo skatinimo specialistai ir tyrinėtojai. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kaip pedagogai žada sudominti šiuolaikinį mokinį

Skaitmeninės technologijos skinasi kelią į mokyklas ir gali atverti daugiau galimybių tiek mokiniams, tiek mokytojams, rodo bendrovės „Samsung“ vykdyta mokytojų apklausa Vokietijoje. skaityti »

VDU bus įkurtas pirmasis Lietuvoje Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras

Bendradarbiaujant su italų mokslininkais ir sekant Australijos, D. Britanijos ir kitų šalių pavyzdžiu, Lietuvoje bus steigiamas pirmasis Kūrybinių ir kultūrinių inovacijų kompetencijos centras – Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) laimėjo šio centro kūrimui skirtą Europos Komisijos (EK) remiamą projektą, finansuojamą pagal Europos tyrimų ir inovacijų programą „Horizon 2020“. skaityti »

VU profesorius – pirmasis Lietuvos mokslininkas, gavęs prestižinę Europos mokslo tarybos dotaciją

Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro Biotechnologijos instituto profesoriui Sauliui Klimašauskui paskirta prestižinė, 2,5 mln. eurų siekianti Europos mokslo tarybos (EMT) dotacija patyrusiems mokslininkams (angl. European Research Council Advanced Grant). skaityti »

Vilniaus universitete gimsta tradicija teikti Atminties diplomus

„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Taip pavadintas Vilniaus universiteto (VU) projektas, kuriuo siekiama prisiminti ir pagerbti tuos bendruomenės narius, studentus ir darbuotojus, kurie dėl permainingos Lietuvos istorijos, totalitarinių režimų ar vietos žmonių kolaboravimo buvo pašalinti iš universiteto, neteko galimybės baigti studijas, įgyti išsilavinimą, tęsti mokslinius tyrimus, pedagoginę ar kitą su universitetu susijusią veiklą. skaityti »

Tautinių mažumų departamentas skelbia baigiamųjų mokslo darbų konkursą

Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės skelbia baigiamųjų mokslo darbų Lietuvos tautinių mažumų tematika konkursą. skaityti »