Miestų merai kvies vaikus skaityti knygas

Publikuota: 2012 m. liepos 19 d. ketvirtadienis

Klaipėdos I. Simonaitytės viešosios bibliotekos kieme susirinkusiems vaikams miesto meras Vytautas Grubliauskas skaitė ištraukas iš savo mėgstamiausios vaikiškos knygos. Taip prasidėjo mėnesį truksianti leidyklos „Alma littera“ projekto „Augu skaitydamas“ iniciatyva, kurios metu didžiųjų miestų merai ragins vaikus skaityti. Liepos-rugpjūčio mėnesiais skaitymai vyks Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Vilniuje.

Į pirmąjį šios iniciatyvos renginį Klaipėdoje susirinkę daugiau kaip 100 vaikų vos tilpo bibliotekos konferencijų salėje. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, skaitęs eiliuotą Kazio Binkio pasaką „Baltas vilkas“, sulaukė gausybės vaikų klausimų apie skaitymą. Vaikai domėjosi, kokias knygas meras mėgo skaityti vaikystėje, kiek puslapių yra perskaitęs per visą gyvenimą ir kiek laiko per dieną knygoms skirdavo vaikystėje.

„Visuomet maniau, kad labai svarbu skatinti vaikus skaityti, kadangi knygos padeda rasti atsakymus į jiems kylančius klausimus, ugdo kūrybiškumą, plečia akiratį. Mėgstančiam skaityti vaikui lengviau mokytis, jo žodynas tampa turtingesnis, o kalba – rišlesnė. Pats vaikystėje labai mėgau skaityti, todėl noriai prisijungiau prie šios gražios iniciatyvos, nes tikiu, kad kuo daugiau išsilavinusių, kūrybingų ir raštingų vaikų turėsime mūsų mieste ir visoje Lietuvoje, tuo didesnę naudą pajus mūsų visuomenė“, – teigė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak iniciatyvą organizavusios leidyklos „Alma littera“ direktorės Danguolės Viliūnienės, miestų merai skaityti vaikams pakviesti neatsitiktinai.

„Įgyvendindami projektą „Augu skaitydamas“, kviečiame vaikams skaityti įvairius žmones – dainininkus, rašytojus, aktorius, o šįkart ir bene svarbiausius žmones kiekviename mieste – merus. Norime, kad vaikai suprastų, jog visus šiuos žymius ir daug pasiekusius žmones nuo pat vaikystės lydėjo knygos, kurių jie nepamiršta ir užaugę. Tikimės, kad tiek vaikams, tiek jų tėveliams panašūs renginiai padės suprasti, kad skaitymo įprotis, išugdytas vaikystėje,  padės siekti svajonių,  užtikrins  geresnę, laimingesnę ateitį“, – apie renginio idėją pasakojo D. Viliūnienė.

Anot jos, pradėjus nuo didžiųjų miestų, mažesniųjų miestų atstovai raginami šios skaitymo iniciatyvos imsis patys, o organizatoriai žada prisidėti reikalingomis priemonėmis.

Renginio metu susirinkusiuosius linksminusi aktorių trupė „Teatriukas“ vaikams išdalijo daugiau kaip 100 Knygų medžių. Tai – specialūs projekto „Augu skaitydamas“ plakatai, ant kurių vaikai skatinami klijuoti lapelius su savo perskaitytų knygų pavadinimais. Iki šiol visoje Lietuvoje vaikams jau išdalinta apie 30 tūkst. Knygų medžių. Rudenį bus renkami ir apdovanoti didžiausius Knygų medžius užauginę, t. y. daugiausiai knygų perskaitę vaikai.

Įgyvendinant projektą „Augu skaitydamas“ jau buvo siekiama Didžiausios vaikų parašytos knygos rekordo, vyko Vaikų knygų mėnuo, kurio metu žymūs Lietuvos žmonės skaitė ištraukas iš savo mėgstamiausių vaikystės knygų didžiųjų miestų „Pegaso“ knygynuose. Liepos mėnesį didžiųjų miestų vaikų ligoninėse vaikiškas knygas taip pat skaito žymūs žmonės ir leidyklos „Alma littera“ darbuotojai.

 

Iki šiol norą prisijungti prie projekto pareiškė ir jame jau dalyvauja 1306 Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų bibliotekos. „Augu skaitydamas“ tikslas – paskatinti kuo daugiau vaikų pamėgti skaityti, todėl prie jo kviečiamos prisijungti visos įstaigos, organizacijos ar gyventojai. 

 

Projektas „Augu skaitydamas“ yra pirmasis leidyklos „Alma littera“ iniciatyvos – „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ žingsnis. Juo siekiama padėti tėvams formuoti vaikų skaitymo įpročius, ugdyti skaitymo įgūdžius, paversti skaitymą mėgstamu užsiėmimu ir tokiu būdu užtikrinti jiems geresnę ateitį.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »