Miestų merai kvies vaikus skaityti knygas

Publikuota: 2012 m. liepos 19 d. ketvirtadienis

Klaipėdos I. Simonaitytės viešosios bibliotekos kieme susirinkusiems vaikams miesto meras Vytautas Grubliauskas skaitė ištraukas iš savo mėgstamiausios vaikiškos knygos. Taip prasidėjo mėnesį truksianti leidyklos „Alma littera“ projekto „Augu skaitydamas“ iniciatyva, kurios metu didžiųjų miestų merai ragins vaikus skaityti. Liepos-rugpjūčio mėnesiais skaitymai vyks Kaune, Šiauliuose, Panevėžyje ir Vilniuje.

Į pirmąjį šios iniciatyvos renginį Klaipėdoje susirinkę daugiau kaip 100 vaikų vos tilpo bibliotekos konferencijų salėje. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, skaitęs eiliuotą Kazio Binkio pasaką „Baltas vilkas“, sulaukė gausybės vaikų klausimų apie skaitymą. Vaikai domėjosi, kokias knygas meras mėgo skaityti vaikystėje, kiek puslapių yra perskaitęs per visą gyvenimą ir kiek laiko per dieną knygoms skirdavo vaikystėje.

„Visuomet maniau, kad labai svarbu skatinti vaikus skaityti, kadangi knygos padeda rasti atsakymus į jiems kylančius klausimus, ugdo kūrybiškumą, plečia akiratį. Mėgstančiam skaityti vaikui lengviau mokytis, jo žodynas tampa turtingesnis, o kalba – rišlesnė. Pats vaikystėje labai mėgau skaityti, todėl noriai prisijungiau prie šios gražios iniciatyvos, nes tikiu, kad kuo daugiau išsilavinusių, kūrybingų ir raštingų vaikų turėsime mūsų mieste ir visoje Lietuvoje, tuo didesnę naudą pajus mūsų visuomenė“, – teigė Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Pasak iniciatyvą organizavusios leidyklos „Alma littera“ direktorės Danguolės Viliūnienės, miestų merai skaityti vaikams pakviesti neatsitiktinai.

„Įgyvendindami projektą „Augu skaitydamas“, kviečiame vaikams skaityti įvairius žmones – dainininkus, rašytojus, aktorius, o šįkart ir bene svarbiausius žmones kiekviename mieste – merus. Norime, kad vaikai suprastų, jog visus šiuos žymius ir daug pasiekusius žmones nuo pat vaikystės lydėjo knygos, kurių jie nepamiršta ir užaugę. Tikimės, kad tiek vaikams, tiek jų tėveliams panašūs renginiai padės suprasti, kad skaitymo įprotis, išugdytas vaikystėje,  padės siekti svajonių,  užtikrins  geresnę, laimingesnę ateitį“, – apie renginio idėją pasakojo D. Viliūnienė.

Anot jos, pradėjus nuo didžiųjų miestų, mažesniųjų miestų atstovai raginami šios skaitymo iniciatyvos imsis patys, o organizatoriai žada prisidėti reikalingomis priemonėmis.

Renginio metu susirinkusiuosius linksminusi aktorių trupė „Teatriukas“ vaikams išdalijo daugiau kaip 100 Knygų medžių. Tai – specialūs projekto „Augu skaitydamas“ plakatai, ant kurių vaikai skatinami klijuoti lapelius su savo perskaitytų knygų pavadinimais. Iki šiol visoje Lietuvoje vaikams jau išdalinta apie 30 tūkst. Knygų medžių. Rudenį bus renkami ir apdovanoti didžiausius Knygų medžius užauginę, t. y. daugiausiai knygų perskaitę vaikai.

Įgyvendinant projektą „Augu skaitydamas“ jau buvo siekiama Didžiausios vaikų parašytos knygos rekordo, vyko Vaikų knygų mėnuo, kurio metu žymūs Lietuvos žmonės skaitė ištraukas iš savo mėgstamiausių vaikystės knygų didžiųjų miestų „Pegaso“ knygynuose. Liepos mėnesį didžiųjų miestų vaikų ligoninėse vaikiškas knygas taip pat skaito žymūs žmonės ir leidyklos „Alma littera“ darbuotojai.

 

Iki šiol norą prisijungti prie projekto pareiškė ir jame jau dalyvauja 1306 Lietuvos miestų, miestelių ir kaimų bibliotekos. „Augu skaitydamas“ tikslas – paskatinti kuo daugiau vaikų pamėgti skaityti, todėl prie jo kviečiamos prisijungti visos įstaigos, organizacijos ar gyventojai. 

 

Projektas „Augu skaitydamas“ yra pirmasis leidyklos „Alma littera“ iniciatyvos – „Lietuva – daugiausiai skaitanti šalis Europoje“ žingsnis. Juo siekiama padėti tėvams formuoti vaikų skaitymo įpročius, ugdyti skaitymo įgūdžius, paversti skaitymą mėgstamu užsiėmimu ir tokiu būdu užtikrinti jiems geresnę ateitį.

 

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Šiuolaikinio mokslininko portretas: griūvantys stereotipai ir galia nulemti ateitį

Šiuolaikinis mokslininkas, norėdamas sėkmingai konkuruoti savo srityje, privalo būti kūrybiškas, socialus ir nuolat ieškoti savo veiklos realizavimo galimybių. skaityti »

Tarp 50 geriausių regiono universitetų – dvi Lietuvos aukštosios mokyklos

Vėlyvą pirmadienio vakarą tarptautinio universitetų reitingo „QS World University Rankings“ sudarytojai paskelbė „Emerging Europe and Central Asia 2018“ universitetų reitingą. skaityti »

Robotai ir virtuali realybė: galimybės ar pavojus mokytojo profesijai?

Prognozuojama, kad jau netolimoje ateityje mokymosi procesas stipriai pasikeis, mat pedagogų vietą mokyklose žada pakeisti ne kas kitas, o robotai. skaityti »

Metų knygos rinkimai: skelbiami išskirtiniausių kūrinių penketukai

Akcija „Metų knygos rinkimai“ jau 13 kartą kviečia skaitytojus rinkti labiausiai patikusias lietuvių autorių knygas. skaityti »

Šiuolaikinis švietimas: kaip vaikus ugdo inovatyvios pasaulio mokyklos?

Kaip turėtų atrodyti šiuolaikinė mokykla? Pasidairius po pasaulį panašu, kad mokyklose nuo tradicinių mokymosi įrankių, tokių kaip knyga ir sąsiuvinis, pereinama prie skaitmeninių mokymosi metodų. skaityti »

Ar Lietuvoje vyrai dirba pradinukų mokytojais?

Neįprastą pradinio ugdymo specialybę pasirinkęs vaikinas šiemet mokys pirmaklasius mokslo paslapčių. skaityti »

Lietuvoje kuriamas pirmasis Baltijos regione informacinių technologijų kompetencijų centras

IKT kompetencijų centre, kuris vienys lietuvių ir švedų tyrėjus ir institucijas bus vystomos inovacijos daiktų interneto kibernetinio saugumo, sveikatos technologijų srityje. skaityti »

Kokios savybės padės neužleisti vietos robotui?

Retas įsivaizduojame savo darbo dieną be kompiuterio ar išmanaus telefono, tačiau ateityje technologijų įtaka didės dar labiau. skaityti »

Lietuvos vaikų finansinis raštingumas žemas

Nors finansinis raštingumas padeda užtikrinti sėkmingą ekonominį gyvenimą, tyrimų rezultatai rodo, jog Lietuvoje vaikų ir paauglių iki 15 m. finansinio raštingumo lygis yra gerokai žemesnis nei kitose šalyse. skaityti »

Gabiems magistrantams iš užsienio – parama studijoms Lietuvoje

Siekiant didinti studijų tarptautiškumą ir pritraukti į Lietuvą studijuoti gabius jaunuolius iš užsienio, valstybė skiria paramą užsieniečių magistrantūros studijoms. skaityti »