Ministrė J. Petrauskienė: aukštųjų mokyklų tinklo konsolidacija – prielaida kilti dėstytojų atlyginimams

Publikuota: 2017 m. sausio 13 d. penktadienis

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos aukštųjų mokyklų profesinių sąjungų susivienijimo (LAMPSS) atstovais. Per susitikimą aptarti aukštojo mokslo pertvarkos ir bendradarbiavimo klausimai.

Ministrė J. Petrauskienė pakvietė profesines sąjungas kaip vieną iš svarbių suinteresuotų šalių aktyviai dalyvauti aukštojo mokslo pertvarkos svarstymuose ir teikti siūlymus dėl aukštųjų mokyklų konsolidacijos.

Susitikime švietimo ir mokslo ministrė pabrėžė tris pagrindinius uždavinius aukštojo mokslo srityje siekiant kokybinių permainų: tai aukštųjų mokyklų tinklo, finansavimo ir kokybės užtikrinimo sistemos pertvarka siejant finansavimą su kokybe ir rezultatais.

„Esame tarptautinės aukštojo mokslo erdvės nariai, tad mums galioja bendri mokslo ir studijų kokybės standartai“, – sakė ministrė J. Petrauskienė.

„Tinklo pertvarka būtina siekiant sustiprinti potencialą ir efektyviai panaudoti išteklius, kuriuos turime. Išbarstytas potencialas nesudaro galimybių didinti dėstytojų atlyginimų ir į mokslą pritraukti gabiausiųjų“, – pabrėžia švietimo ir mokslo ministrė.

Ministrė pažymėjo, kad į pertvarką reikia žiūrėti kompleksiškai. Būtina užtikrinti, kad povidurinio švietimo grandinė atskiruose miestuose veiktų atsižvelgiant į valstybės ir regiono poreikius. „Mes inicijuojame dialogą. Tai yra startas tolimesnei diskusijai ir siūlymai gali būti įvairūs“, – sakė ministrė J. Petrauskienė.

Švietimo ir mokslo ministrė taip pat akcentavo siekį pereiti prie nemokamų studijų. „2018 metai galėtų būti posūkio pradžia“, – sakė ministrė J. Petrauskienė.

Šaltinis: smm.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Pasaulyje mokytojų trūkumas

Jungtinės tautos praėjusiais metais paskelbė, kad pasaulyje trūksta beveik 8 milijonų mokytojų. skaityti »

Inžinerija – ateities specialybė, kuria vis labiau domisi ir merginos

Kokią sritį rinktis studijoms? Ar tikslieji mokslai išliks populiarūs ateityje? skaityti »

100 reikšmingiausių vaikų knygų: sąrašo viršūnėje Nėris, Geda ir Maironis

Paskelbtas Lietuvos šimtmečiui skirtas geriausių vaikiškų knygų sąrašas „Šimtas knygų vaikams ir Lietuvai“. skaityti »

M.Mažvydo biblioteka kviečia Motinos dieną sutikti su knyga

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka atvers duris visoms mamoms, močiutėms ir šeimoms su mažaisiais skaitytojais. skaityti »

Vilniaus dailės akademijos studentai sukūrė pirmąją grojančią sieną Lietuvoje

Du Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentai, panaudoję inovatyvias technologijas, sukūrė specialią grojančią sieną, simbolizuojančią vandenyno būgnus. skaityti »

Išskirtiniam pokalbiui apie meno ir mokslo jungtis susiburs Šveicarijos ir Lietuvos ekspertai

Meno ir edukacijos centras Rupert kviečia į trečiąjį edukacinės paskaitų serijos „Pažintis su šiuolaikiniu menu“ pokalbį. skaityti »

VU Fizikos fakultetas plėtoja bendradarbiavimą su „Huawei“

Vilniaus universiteto Fizikos fakultete lankėsi garbūs svečiai iš kompanijos „Huawei“. skaityti »

Penktokai mikrokompiuteriais jau kuria švieslentes, žingsniamačius ir nuotoliniu būdu valdo planšetes

Vilniuje gimusi idėja visiems vaikams padovanoti po mikrokompiuterį labai sparčiai artėja prie realybės – 110 micro:bit kompiuteriukų jau išdalinta, o vos per mėnesį penktokai jais prikūrė netikėčiausių projektų. skaityti »

Programuotojų stygius nemažėja: jų poreikis Lietuvoje dar išaugs kone du kartus

Šiuo metu šalyje veikiančios įmonės į darbą iš karto galėtų priimti per 3 tūkst. informacinių technologijų specialistų, o per artimiausius trejus metus jų poreikis rinkoje išaugs 83 procentais. skaityti »

Panevėžio studentui robotų entuziastui – kelialapis į prestižinį renginį Japonijoje

KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakulteto magistrantas Giedrius Liaučys, sukonstravęs robotą „Ciongs“, laimėjo nacionalinį kelialapį į Japoniją. skaityti »