Ministro pareigos sudomino projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ jaunuolius

Publikuota: 2016 m. rugpjūčio 24 d. trečiadienis

Būti aktyviems, neprarasti pozityvumo ir nuoširdžiai mylėti savo veiklą. To projekte „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvaujantiems klaipėdietei Klaudijai Lukošiutei ir Lukui Neverdauskui iš Šilalės linkėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministro pareigos, apimančios tiek daug skirtingų sričių ir liečiančios itin jautrias visuomenės grupes, jų poreikius, reikalauja didelio susitelkimo ir atsidavimo. Negali nuskriausti vienų žmonių kitų sąskaita, visada turi siekti, kad būtų kuo geriau atliepiami visų poreikiai. Tačiau kai myli savo darbą ir žmones, kuriems sieki padėti, visada gali pasiekti gerų rezultatų“, – paklausta apie tai, ką reiškia būti ministru, sakė A. Pabedinskienė.

Susitikę su ministre Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje praktiką atliekantys Klaudija ir Lukas diskutavo apie žmonių su negalia integraciją į visuomenę, taip pat įvaikinimo ir globos klausimais. Abiems projekto dalyviams ypač įdomi jaunimo politika ir užimtumas, todėl susitikimo metu daug kalbėtasi apie darbo biržų vaidmenį, Lietuvos jaunimo politiką, darbo su jaunimu regionuose svarbą.

Šią savaitę jaunuoliai ne tik susitinka su ministerijos vadovybe bei įvairių sričių specialistais, bet ir lankosi ministerijai pavaldžiose įstaigose, kur gali iš arti susipažinti su jų darbu, taip pat aplankys nevyriausybines organizacijas, dirbančias socialinėje srityje.

Pasak Luko Neverdausko, projektas „Moksleiviai – į Vyriausybę“ – nauja galimybė tobulėti, pažinti bei kurti. Tai projektas, naikinantis apledėjusius tiek jaunimo, tiek visuomenės stereotipus apie Vyriausybę.

„Projektas „Moksleiviai į – Vyriausybę“ – tai raktas, atrakinantis spyną į kitokį suvokimą ir visiškai kitą savo valstybės matymą. Savaitė praktikos leidžia suprasti, jog pokyčiams reikia labai daug laiko, o žmonės, dirbantys čia, deda labai daug pastangų, jog tie pokyčiai įvyktų. Pabuvęs projekte supranti, jog neigiama visuomenės nuomonė yra visiškai nepagrįsta – Lietuva auga ir stiprėja, o jaunam žmogui čia su kiekviena diena atsiveria vis daugiau galimybių“, – sako Klaudija Lukošiutė.

Projektu „Moksleiviai – į Vyriausybę“ siekiama sudaryti sąlygas patiems geriausiems baigiamųjų klasių moksleiviams tiesiogiai susipažinti su Vyriausybės bei ministerijų veikla ir savaitę patiems dalyvauti šioje veikloje.

Projektą kasmet organizuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybė kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos mokinių parlamentu. Šiemet jis vyksta jau aštuntą kartą.

Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Projektas „Moksleiviai į Vyriausybę“ kviečia spręsti jaunimo emigracijos problemas

Kol jaunoji Lietuvos karta dar visiškai nepaniro į ilgųjų vasaros atostogų sūkurį, LR Vyriausybės kanceliarija kviečia moksleivius registruotis į rugpjūtį vyksiantį projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“, kuris šiemet kvies spręsti jaunimo emigracijos problemas. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Inovatyvūs mokymo metodai: mokytojams pamokose siūlys pasitelkti vaizdo žaidimus

Vaizdo žaidimai gali būti ne tik laisvalaikio praleidimo forma, bet ir puiki mokymosi priemonė. skaityti »

Ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų

Novatorius fizikas S. Tamulevičius teigia, kad ateityje nanomedžiagos pakeis daugelį tradicinių medžiagų, kurių ištekliai gamtoje mažėja. skaityti »

Penkios specialybės, kurių Lietuvos darbdaviai ieško dažniausiai

IT specialistus personalo atrankos ekspertai išskiria kaip pačius geidžiamiausius darbo rinkoje. skaityti »

Mokiniai sprendžia: kas svarbiausia kuriant ateities Europos Sąjungą?

Rusijos agresija, pabėgėlių krizė, teroristiniai išpuoliai – šie klausimai aktualūs ne tik ES politikos ekspertams, bet ir mokiniams. skaityti »

MITA patvirtino finansavimą 16 naujų projektų: bus kuriamos perspektyvios technologijos

Išmani apykaklė, apsauganti nuo nuskendimo, gintaro gaminių klasifikatorius, saulės kolektorius mažaenerginiams pastatams, sveikatos dienoraštis, mobili 12V baterija, antenų sistema nanopalydovams, plataus ruožo radaro prototipas – tai tik keletą inovacijų, kurios Lietuvoje bus vystomos 2018 metais. skaityti »

Skelbiama nauja atranka į programą „Renkuosi mokyti!“

Projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!“ skelbia naują mokyklų ir „Renkuosi mokyti!“ mokytojų atranką. skaityti »

Planuojama pertvarkyti vaikų socializacijos centrus

Per kelis ateinančius metus planuojama iš esmės pertvarkyti vaikų socializacijos centrus, sukuriant šiuolaikiškas įstaigas, kuriose būtų stiprinami socialiniai vaikų įgūdžiai. skaityti »

Ko galėtume pasimokyti iš Suomijos švietimo sistemos?

Suomijos švietimo sistema yra dažnai pateikiama kaip pavyzdys, kuriuo turėtų sekti kiekviena valstybė. skaityti »

XXI amžiaus švietimo sistema turi remtis kūrybiškumo ir atvirumo nesėkmei idėjomis

Mokyklos šiais laikais turi diegti ne tik konkrečios srities žinias, bet ir kūrybiškumą, plačias pažiūras, smalsumą. skaityti »

Programuotojai – pradinių klasių moksleiviai?

Programavimo specialistai įsitikinę, kad mokyti programavimo vaikus būtų tikslinga jau pradinėse klasėse. skaityti »